• BITCOIN/TL
  2065516,121
  % 5,35
 • ETHEREUM/TL
  99827
  % 4,32
 • RIPPLE/TL
  16.29
  % 5,14
 • BITCOIN CASH/TL
  15735.49,503
  % 7,47
 • LITECOIN/TL
  2654.08
  % 5,57
 • COSMOS HUB/TL
  268.27
  % 4,81
 • CARDANO/TL
  14.79
  % 5,13
 • TETHER/TL
  32.52
  % 0,08

En Büyük Kripto Borsaları Orta Doğu’ya Akın Ediyor

En Büyük Kripto Borsaları Orta Doğu’ya Akın Ediyor

Kripto para borsaları FTX ve Binance, sırasıyla Dubai ve Bahreyn’de faaliyet göstermek için yeni lisanslar açıkladı.

FTX’in Avrupa’daki iştiraki -FTX Europe- Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de Sanal Varlık Değişimi ve Takas Merkezi hizmetleri kurmak ve işletmek için lisans aldığını duyurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, hazırlanan bir açıklamada, “FTX’in bu onayı alması, dünya çapında lisanslama ve düzenlemenin ön saflarında yer alma misyonumuzun bir devamıdır” dedi.

“Sağlam bir düzenleyici çerçeve sağlayan ve aynı zamanda en yüksek güvenlik, risk ve yatırımcı koruma standartlarıyla faaliyet gösteren ülkelerde dijital varlık endüstrisini ilerletmede öncü bir rol oynamaya devam etmeyi planlıyoruz.”

FTX Europe Başkanı Patrick Gruhn da bunun FTX için büyük bir başarı olduğunu belirterek, Avrupalı ​​iştirakin MENA bölgesindeki varlığını genişletmeyi ve Dubai’de bölgesel merkez kurmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Borsanın Dubai lisansı, Dubai Çoklu Emtia Merkezi’nin (DMCC), BAE’de kripto ve blok zinciri endüstrisini teşvik etmek ve kucaklamak için tasarlanmış kendi “kripto vadisini” kurmaya çalıştığını açıklamasının ardından geldi.

FTX Dubai, Binance Bahreyn’de lisans aldı

FTX, Orta Doğu’da hamle yapan tek kripto şirketi değil. Sektörün en büyük borsası olan Binance, kısa bir süre önce Bahreyn Krallığı içinde olumlu yollara girdi.

Geçen yıl Aralık ayında Binance, kendisini krallıkta bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak kurmak için Bahreyn Merkez Bankası’ndan (CBB) prensipte onay aldığını söyledi. Dün, kripto borsası, CBB’den bir kripto varlık servis sağlayıcı lisansı aldığını duyurdu.

Biden, Endüstri Baskısı Sonrasında Kripto Teklifini İmzalayacak

Yönetimin planlarına aşina olan birkaç kişiye göre, ABD Başkanı Joe Biden bu hafta ABD hükümetinin kripto para birimi stratejisini özetleyecek bir yürütme emri imzalamaya hazırlanıyor. Müzakereleri tartışırken isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, emrin federal kurumları potansiyel düzenleyici değişiklikleri ve ayrıca dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendireceğini söyledi. Beyaz Saray'ın kriptoya yaklaşımı, Washington ve müttefiklerinin Rusya'ya yaptırımlar getirmesi nedeniyle son haftalarda yeni dikkat çekti ve buradaki firmaların ve bireylerin

İlgili İçerik

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Bahreyn’den alınan lisans, dünya çapında tamamen lisanslanma ve düzenlenme yolculuğumuzda bir kilometre taşıdır” dedi. Ancak dünyanın başka yerlerinde, Binance’in düzenleyici onay arayışı neredeyse sorunsuz gitmedi.

Hollanda ve Japonya’daki düzenleyiciler, Binance hakkında tüketici uyarıları yayınladı, Cayman Adaları ve İtalya’daki düzenleyiciler, Binance’in kendi yetki alanlarında lisanslı olmadığını söyledi ve Malezya’daki düzenleyiciler, Binance’e ülkede yasa dışı faaliyet gösterdiği için icra davası açtı.

CZ’nin en azından eskiden yaşadığı Singapur, borsayı Singapur’un Yatırımcı Uyarı Listesine yerleştirdi ve Binance aylar sonra lisans başvurularını geri çekti.