• BITCOIN/TL
  2093717,167
  % -3,44
 • ETHEREUM/TL
  102999
  % -2,57
 • RIPPLE/TL
  17.16
  % -3,70
 • BITCOIN CASH/TL
  15687.21,315
  % -4,83
 • LITECOIN/TL
  2725.76
  % -3,28
 • COSMOS HUB/TL
  275.05
  % -4,03
 • CARDANO/TL
  15.55
  % -5,42
 • TETHER/TL
  32.56
  % 0,03

Biden, Endüstri Baskısı Sonrasında Kripto Teklifini İmzalayacak

Biden, Endüstri Baskısı Sonrasında Kripto Teklifini İmzalayacak

Yönetimin planlarına aşina olan birkaç kişiye göre, ABD Başkanı Joe Biden bu hafta ABD hükümetinin kripto para birimi stratejisini özetleyecek bir yürütme emri imzalamaya hazırlanıyor.

Müzakereleri tartışırken isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, emrin federal kurumları potansiyel düzenleyici değişiklikleri ve ayrıca dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendireceğini söyledi.

Beyaz Saray’ın kriptoya yaklaşımı, Washington ve müttefiklerinin Rusya’ya yaptırımlar getirmesi nedeniyle son haftalarda yeni dikkat çekti ve buradaki firmaların ve bireylerin kısıtlamalardan kaçmak için kripto kullanabileceklerine dair endişelere yol açtı.

Beyaz Saray’ın kriptoya yaklaşımı

Bloomberg News’in bildirdiğine göre, geçen yıldan beri çalışmakta olan düzen, hükümet genelindeki federal kurumların bu yıl içinde dijital varlıklarla ilgili ne yaptıklarını bildirmelerini gerektirecek. Biden’ın ekibi, endüstri yöneticilerinin ABD kurallarının net olmamasından şikayet ettikleri için daha fazla koordinasyon rolü oynama baskısı altında.

Blockchain Intelligence Group’ta eğitim ve düzenleyici işler müdürü olan Michael Fasanello tarafından yeni bir kişiye birden fazla ortak kuruluş üzerinde gözetim yetkilerinin verileceği tahmin ediliyor.

Fasanello’ya göre bu kurumlar arasında CFTC, SEC, Mali Suçları Uygulama Ağı ve Denetleme Ofisi yer alıyor.

Kripto Para Yatırımı Yapmak Güvenli midir?

Kripto para birimine katılım, teknoloji bilginlerine ve Silikon Vadisi şirketlerine indirgenen bir faaliyet olmaktan çıkıp genel halkın çıkarına dönüştü. Bu artan ilgi seviyesi, kripto para birimi platformlarında daha fazla güvenlik için bir çağrı başlattı. Siber suçlular, bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar, bir kişiyi paralarından ayırmaya çalışırken sınır tanımıyor ve dijital varlıklara yönelik cezai ilgi farklı değil. Bulut özellikli bir güvenlik çözümleri şirketi olan Barracuda tarafından yürütülen araştırma, Ekim 2020 ile Mart

İlgili İçerik

Bu arada kripto endüstrisi, Rusya’da yaptırım uygulanan kişi ve firmaların yaptırımları atlatmak için dijital varlıkları kullanabileceği endişeleri üzerine Senatör Elizabeth Warren ve Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown da dahil olmak üzere milletvekilleri tarafından yoğun bir incelemeyle karşı karşıya.

Yine de bazı analistler ve yetkililer, pazarın sınırlı boyutu göz önüne alındığında, geçici çözüm kriptosunun ne kadar etkili olabileceğini sorguladı. Beyaz Saray yorum yapmaktan kaçındı.

ABD’deki kripto düzenlemesi, son yıllarda borsalara getirilen daha fazla raporlama gereklilikleri ve değeri genellikle fiat para birimine veya emtialara sabitlenen stablecoin’lere yönelik inceleme ile yavaş yavaş hızlandı. Geçen yıl Hazine Bakanlığı, bireylerin 10.000 doları aşan kripto işlemlerini İç Gelir Servisi’ne bildirmeleri için bir gereklilik ortaya koydu.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen geçen yıl kripto para birimlerinin kötüye kullanılması da dahil olmak üzere dijital piyasalardan bir risk patlaması konusunda uyardı, ancak yeni finansal teknolojilerin suçla mücadeleye ve eşitsizliği azaltmaya da yardımcı olabileceğini söyledi.