• BITCOIN/TL
  1913882,735
  % 1,98
 • ETHEREUM/TL
  103356
  % 1,55
 • RIPPLE/TL
  16.04
  % 7,89
 • BITCOIN CASH/TL
  12431.56,571
  % 8,34
 • LITECOIN/TL
  2296.25
  % 2,46
 • COSMOS HUB/TL
  203.26
  % 3,40
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,76
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,24

Avrupa’nın Dev Bankası Blockchain Tabanlı Para Oluşturuyor

Avrupa’nın Dev Bankası Blockchain Tabanlı Para Oluşturuyor

Merkezi Belçika’da bulunan büyük bir Avrupa bankacılık ve sigorta kuruluşu olan KBC Group, blok zinciri platformuna dayalı bir token başlattı. Müşterileri, yeni tescilli paraları elde edebilecek ve bunları KBC cüzdanları ve mobil uygulamaları aracılığıyla kullanabilecekler.

KBC, Müşteri ve Ortaklarına Dijital Para Çıkarıyor

Orta ve Doğu Avrupa’da geniş varlığa sahip Brüksel merkezli finans grubu KBC, ‘Kate Coin‘ adlı kendi kripto parasını duyurdu. bu hafta Belçika’da bir festivalde harcayabilecek ve sonunda tüm gruba yayılacak.

Madeni para, KBC’nin kişisel dijital asistanı Kate’in piyasaya sürülmesinden bir buçuk yıl sonra geldi. Bir basın açıklamasında şirket, web 3.0, kripto para birimleri ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) gibi teknolojiler temelinde yepyeni bir ekonominin geliştiğini kaydetti. En son girişimiyle KBC, bu yeni dünyaya girmek ve dijital bankacılık sigortasında lider konumunu teyit etmek istiyor.

Uzman Analist Şaşırttı: 20 Bin Dolar Bitcoin, Yeni 5 Bin Dolar Olabilir

Bloomberg'deki üst düzey bir analist, bugünün 20 bin dolarlık Bitcoin'ini, dip olarak önceki 5 bin dolarlık değerle karşılaştırıyor. Bitcoin şu anda, madeni paranın değerinin 30 bin dolardan neredeyse 20 bin dolara düştüğünü gören keskin bir fiyat düşüşünden sonra ayıları yenmek için mücadele ediyor. BTC, 2017'deki 20 bin dolarlık önceki ATH'sinden sadece 100 dolar geri geldi. Fiyat o zamandan beri 22.143 dolara yükseldi. Fidelity'den Jurrien Timmer gibi bazıları Bitcoin'in değerinin

İlgili İçerik

Bir banka sigortacısı olarak KBC, Belçika, Bulgaristan, Macaristan, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki özel müşterilere ve küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklanmaktadır. Müşterileri, Kate paralarını alıp dijital cüzdanları ve mobil hesapları aracılığıyla kullanabilecekler.

Token başlangıçta KBC’nin “kapalı döngü” bankacılık ve sigorta ortamında mevcut olacak. Sonunda bazı KBC kurumsal müşterilerini, üçüncü tarafları ve bankanın mobil platformu aracılığıyla 1,8 milyon kullanıcıya hizmet sunan ortakları içeren daha geniş bir ekosisteme tanıtılacak.

“Dijital asistan Kate tarafından desteklenen Kate Coin, bugün ve gelecekte KBC grubu genelindeki müşterilerimiz için proaktif bir şekilde hayatı kolaylaştıracak. Dijital asistan Kate ve Kate Coin’in kombinasyonu, KBC müşterilerinin zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlayacak.”

Bu, büyük bir bankacılık şirketinin kendi dijital para birimini ilk kez yaratması değil. 2020 yılında, küresel yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi JPMorgan, aynı zamanda blok zincir teknolojisine dayanan ve kurumsal müşteriler arasında ödeme yapılmasını sağlayan kendi kripto parası JPM Coin’i duyurdu.