• BITCOIN/TL
  1911207,297
  % 1,62
 • ETHEREUM/TL
  103309
  % 1,26
 • RIPPLE/TL
  15.85
  % 6,50
 • BITCOIN CASH/TL
  12368.07,531
  % 7,99
 • LITECOIN/TL
  2303.2
  % 2,99
 • COSMOS HUB/TL
  202.6
  % 3,26
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 2,92
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,17

Binance ile Dubai Dünya Ticaret Merkezi Arasında Kritik Anlaşma

Binance ile Dubai Dünya Ticaret Merkezi Arasında Kritik Anlaşma

Kripto para borsası Binance Salı günü yaptığı açıklamada, uluslararası bir sanal varlık ekosistemi kurmaya çalışan Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile bir iş birliği anlaşması imzaladığını söyledi.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTC) tarafından gelen son açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri bölgesel rekabetin ortasında yeni bir pazar yaratmak istediği için kripto para birimleri ve diğer sanal varlıklar için bir kripto bölgesi ve düzenleyicisi olacağını ifade etti.

Ticaret hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yaptığı açıklamada Dubai’de sanal varlık düzenlemelerinin geliştirilmesine yardımcı olmayı planladığını dile getirdi.

Yapılan anlaşma sonrasında, “Amaç, kripto borsalarına veya blockchain ve DLT hizmetleri sunan işletmelere veya çok çeşitli dijital para birimleri ve varlıkların Dubai’de lisanslanmasına yardımcı olmaktır.” açıklamasında bulunuldu.

Binance ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi güçlerini birleştirdi

Binance, Küresel Sanal Varlıklar için yeni bir endüstri merkezinin kurulmasını hızlandırma vizyonunu ana hatlarıyla belirtmek üzere Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile bir mutabakat imzaladı.

Bu anlaşma ile Binance, Dubai’nin dijital inovasyon yoluyla uzun vadeli ekonomik büyüme sağlayacak yeni bir uluslararası Sanal Varlık ekosistemi kurma taahhüdünü ilerletmeye yardımcı olacak.

Dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyiciler bu yıl Binance’i hedef aldı, bazıları platformu belirli faaliyetlerden yasakladı ve diğerleri tüketicileri kendi yetki alanlarında faaliyet göstermesi için lisanssız olduğu konusunda uyardı.

Buna karşılık, Binance CEO’su Changpeng Zhao Temmuz ayında düzenleyicilerle ilişkilerini geliştirmek ve kripto pazarını çok daha kabul edilebilir bir yer haline getirmek istediğini söyledi.

BAE içinde serbest ekonomi bölgesi olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA), Eylül ayında kripto ile ilgili finansal faaliyetleri onaylamasına ve lisanslamasına izin veren bir çerçeve üzerinde anlaşmıştı.

Geçtiğimiz Ekim ayında ise bir başka Dubai serbest bölgesi olan Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC), dijital tokenler için düzenleyici bir çerçevenin ilk bölümünü yayınlamıştı.

Zhao, “Liderlik konumumuz ve uzmanlığımız ile Dubai’nin uzun vadeli vizyonuyla birleşerek, sanal varlıkların hızlı hareket eden ve ilerici doğasına uyacak uygun bir düzenleyici çerçeve geliştirmeyi planlıyoruz.” dedi.