• BITCOIN/TL
  2088995,279
  % -3,58
 • ETHEREUM/TL
  102476
  % -3,07
 • RIPPLE/TL
  17.07
  % -4,82
 • BITCOIN CASH/TL
  15586.56,103
  % -5,49
 • LITECOIN/TL
  2713.88
  % -4,33
 • COSMOS HUB/TL
  274.72
  % -4,37
 • CARDANO/TL
  15.41
  % -5,39
 • TETHER/TL
  32.57
  % 0,11

Terra (LUNA) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Bu Grafiğe Dikkat

Terra (LUNA) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Bu Grafiğe Dikkat

Terra (LUNA) fiyatı bugün erken saatlerde Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105.91 $’a ulaştı. Kripto para birimi son 24 saatte %10’dan fazla arttı. Piyasa değeri ile Cardano’nun hemen arkasında sekizinci sırada yer alıyor.

Bloomberg tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), Pazartesi günü 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Vakıfla ilişkili adresin şu anda yaklaşık 1,32 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğu doğrulandı.

Bitcoin ve Ethereum Atağa Kalktı: İşte Kriptoda Son Durum

Bitcoin ve Ethereum fiyatı Pazar günü yükseldi ve tüm kripto piyasasının yükselmesiyle son fiyat direncini zorladı. CoinMarketCap'e göre Bitcoin, 24 saat içinde %5'ten fazla artışla 47.020 $'a, Ethereum ise %5 artışla 3.292 $'a yükseldi. Bitcoin şimdi geçen hafta %14, Ethereum %15 arttı. Diğer en iyi kripto paralar da yükseldi: Polkadot (DOT) 24 saatte %7, Dogecoin (DOGE) %6, Solana (SOL) %5, Avalanche (AVAX) %4, XRP 3 arttı ve Cardano (ADA)

İlgili İçerik

Terra’nın Bitcoin’i rezerv varlık olarak satın aldığına dair söylentiler geçen hafta dolaşmaya başladı. Blockchain analistleri, kar amacı gütmeyen kuruluşla ilişkili satın alımları fark etmeye başladı, ancak resmi bir onay yoktu.

Satın alımların boyutuyla ilgili spekülasyonlar, en büyük kripto para biriminin fiyatını yükselterek, ana yükseliş katalizörlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Bu nedenle birçok kişi, Terra’nın tek başına devam eden ralliyi omuzlarında taşıdığını düşünmeye başladı.

Daha önce de bildirildiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı son zamanlarda aylardır ilk kez 48.000 $ seviyesini aştı.

Terra (LUNA) için fiyat tahminleri

Terra’nın yerel jetonu LUNA, günlük grafiğinde gelişen simetrik bir üçgenden çıktıktan sonra fiyat keşif moduna yeniden girdi. LUNA fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 106.43$’a ulaştı ve hala yükselmek için daha fazla yeri var. Teknik oluşum, daha fazla satın alma baskısının LUNA fiyatını 122$’lık bir hedefe ulaşmak için yukarı doğru itebileceğini tahmin ediyor.

LUNA fiyatı 104.78 $ üzerinde bir günlük mum çubuğuna sahip olduğunda iyimser görünüm için onay işareti gelecek. Bu tür piyasa davranışı, LUNA fiyatının yukarı yönlü potansiyeline ulaşmasına yardımcı olarak, kenarda kalan yatırımcıları piyasaya yeniden girmeye teşvik edebilir.

22 Şubat’ta Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Bitcoin rezervlerinin büyüklüğünü 10 milyar dolara çıkarma niyetini açıkladı. Ancak bunu gerçekleştirecek teknik altyapı henüz mevcut değil.

Kwon, Bitcoin’in kendisini zaten kanıtladığını iddia ediyor, bu yüzden kripto para birimi endüstrisindeki birinin bunu sorgulaması zor. UST, Bitcoin standardını benimseyen ilk kripto para birimi oldu.

Luna Foundation Guard, kripto para biriminin dolar sabitini sağlam tutarak UST istikrarlı parasının değerini desteklemek için Şubat ayı başlarında Bitcoin cinsinden bir rezerv oluşturmaya karar verdi.