• BITCOIN/TL
  2093982,580
  % -4,01
 • ETHEREUM/TL
  111175
  % -3,78
 • RIPPLE/TL
  15.69
  % -6,89
 • BITCOIN CASH/TL
  12312.13,108
  % -11,06
 • LITECOIN/TL
  2333.52
  % -7,71
 • COSMOS HUB/TL
  211.23
  % -8,83
 • CARDANO/TL
  12.18
  % -8,98
 • TETHER/TL
  32.49
  % -0,97

Bitcoin ve Ethereum Atağa Kalktı: İşte Kriptoda Son Durum

Bitcoin ve Ethereum Atağa Kalktı: İşte Kriptoda Son Durum

Bitcoin ve Ethereum fiyatı Pazar günü yükseldi ve tüm kripto piyasasının yükselmesiyle son fiyat direncini zorladı. CoinMarketCap’e göre Bitcoin, 24 saat içinde %5’ten fazla artışla 47.020 $’a, Ethereum ise %5 artışla 3.292 $’a yükseldi.

Bitcoin şimdi geçen hafta %14, Ethereum %15 arttı. Diğer en iyi kripto paralar da yükseldi: Polkadot (DOT) 24 saatte %7, Dogecoin (DOGE) %6, Solana (SOL) %5, Avalanche (AVAX) %4, XRP 3 arttı ve Cardano (ADA) %3 arttı.

İngiltere’den Kripto İçin ‘Kırmızı Uyarı’

İngiltere'nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), kripto para birimi hizmetlerinin reklamını yapan 50'den fazla şirkete, yeni kılavuza uyduklarından emin olmak için reklamlarını gözden geçirmelerini tavsiye eden bir yaptırım bildirimi yayınladı. Reklam düzenleyicisi CoinDesk'e 50 listenin daha önce ASA kararlarına tabi olan tüm firmaları içerdiğini söyledi. Bu şirketler arasında Coinbase (COIN), eToro, Luno ve Crypto.com yer alıyor. ASA, "Bu bizim için bir 'kırmızı alarm' öncelikli sorunudur ve yakın zamanda

İlgili İçerik

Kriptoda Son Artış Neden Yaşandı?

Geri tepmeye neyin neden olduğu belli değildi, ancak kripto haberleri ve daha geniş piyasa eğilimleri de dahil olmak üzere kısa ve uzun vadede ortaya çıkan birçok faktörün bir kombinasyonu olabilir.

Örneğin, S&P 500 bir hafta boyunca art arda yükseldi ve Bitcoin hisse senetleri ile korelasyonu 17 ayın en yüksek seviyesinde. Ek olarak, Terra protokolünün (LUNA) yaratıcısı Do Kwon, bir Twitter Spaces’ta Bitcoin’de milyarlarca dolar satın almayı ve onu sabit para TerraUSD’yi (UST) desteklemek için bir rezervde tutmayı planladığını söyledi.

Luna Foundation’ın resmi Bitcoin cüzdan adresi şu anda 1,1 milyar doların üzerinde ve Kwon 10 milyar dolara kadar BTC biriktirmeyi planlıyor. Terra vakfına ait olduğundan şüphelenilen bir Bitcoin adresine şu anda yatırılmış 24.954 BTC var, bu şu anda 1.1 milyar ABD Doları değerinde. Bu, vakfın hala piyasada satın almak için bir milyar dolar değerinde BTC için planları olduğu anlamına geliyor.

Glassnode’a göre borsalardaki Bitcoin bakiyeleri de üç yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesinde. Miller Tabak + Co’nun baş piyasa stratejisti Matt Maley, Bitcoin “anlamlı bir şekilde” kırılmaya devam edebilirse, çok fazla yukarı yönlü ivme kazanmasının mümkün olduğunu söyledi.

Diğer yandan El Salvador, gecikmiş olsa da hala ülke için planlanmakta olan “volkan tahvilleri” ile Bitcoin kitlesel kabulüne yönelik baskısını sürdürdü. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele geçen hafta 3,6 milyon Twitter takipçisine “dünyayı Bitcoin için biraz daha zor hale getirmek” için yanardağ tahvillerine yatırım yapmalarını söyledi.

Ukrayna’nın kripto para birimini resmi olarak yasallaştırmasını ve Bitcoin, Ethereum, Polkadot ve Dogecoin şeklinde bağışları (bugüne kadar 100 milyon dolardan fazla) kabul etmeye devam ettiğini unutmayalım.