• BITCOIN/TL
  1911479,667
  % 1,87
 • ETHEREUM/TL
  103123
  % 1,50
 • RIPPLE/TL
  16.27
  % 9,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12324.34,697
  % 7,70
 • LITECOIN/TL
  2288.28
  % 1,76
 • COSMOS HUB/TL
  203.4
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.62
  % 3,96
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

Ödeme Hizmetleri Devleri Kriptoyu Tehdit Değil, Fırsat Olarak Görüyor

Ödeme Hizmetleri Devleri Kriptoyu Tehdit Değil, Fırsat Olarak Görüyor

Ödeme hizmet devlerinin kriptoya bakışı nasıl?

New York merkezli araştırma firması MoffettNathanson Çarşamba günü müşterilerine verdiği bir notta, ödeme hizmetleri devleri Visa, Mastercard ve PayPal’ın kripto endüstrisinin yükselişini bir tehdit olarak görmediğini ve kripto ekosistemine yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Not, eski ödeme hizmetleri şirketleri arasında artan kripto kabulünün altını çiziyor ve değişen bir ortama uyum sağlama çabalarını vurguluyor. Üç şirket, bu ayın başlarında MoffettNathanson’ın kripto ve blockchain etkinliğinde konuştu.

Ödeme hizmet devlerinin kriptoya bakışı değişti

Visa, kriptonun ödemelerin ötesine geçen alaka düzeyini ve kendisinin, şirketin fiat tabanlı ağlarda yaptığı gibi blok zinciri ağının üstünde çalışabilen ikinci katman veya eşlik eden ağ olarak görüyor. Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Fintech Başkanı Terry Angelos MoffettNathanson’a verdiği demeçte, Visa’nın kripto cüzdanlarla ortaklıklardan önümüzdeki bir ila iki yıl içinde güçlü bir hacim büyümesi beklediğini söyledi.

Blockchain ve dijital varlık ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, Mastercard’ın kripto borsalarında ve cüzdanlarında sınır ötesi kripto açık ve kapalı akışlarından yararlandığını ve kriptoyu yeni ürünler oluşturmak için bir fırsat olarak gördüğünü dile getirdi.

Şirket ayrıca, takas edilemeyen token (NFT) pazarına doğru bir rampa olmayı ve yerleşim için yerel para birimleri olarak çok raylı ağına kripto para birimleri eklemeyi hedefliyor.

Bu arada PayPal, daha geniş bir kitleye ulaşma umuduyla eğitimle ilgili girişimlere yatırım yapıyor. Şirketin Baş Teknoloji Ssorumlusu Edwin Aoki ayrıca merkezi olmayan finans (DeFi) ağları ile etkileşime izin vermek ve kullanıcıların dijital cüzdanlarına güvenli bir şekilde kripto para transferi yapabilmeleri için platformunu blockchain, kripto ve dijital para birimlerine açmaya çalıştığını söyledi.

Uzman yatırımcılara göre ise Visa, Mastercard ve PayPal kripto yeteneklerini genişletiyor ve acemi sektöre yatırım yapmaya devam ediyor.