• BITCOIN/TL
  1915073,185
  % 1,59
 • ETHEREUM/TL
  103403
  % 1,11
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % 7,76
 • BITCOIN CASH/TL
  12451.73,685
  % 7,84
 • LITECOIN/TL
  2298.09
  % 2,19
 • COSMOS HUB/TL
  203.39
  % 3,18
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,33
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,37

Abu Dabi Küresel Kripto Para Lideri Olmak İstiyor

Abu Dabi Küresel Kripto Para Lideri Olmak İstiyor

Abu Dabi, Orta Doğu’nun önde gelen kripto merkezi olmak amacıyla kripto para birimi endüstrisine odaklanmasını artırırken petrol ve gaza olan bağımlılığını azaltıyor.

2018’de kripto para birimi ortamı için bir ilk düzenleyici çerçeve oluşturmuş olan Emirlik, kripto endüstrisi için gelişen bir pazar yaratma tekliflerinde dijital varlık firmalarını hedefledi.

Abu Dabi Ekonomik Kalkınma Dairesi Başkanı Shorafa Al Hammadi’ye göre, Abu Dabi’deki iki düzenlenmiş dijital varlık borsası olan Matrix Exchange ve Midchains’in oluşturulmasıyla üçüncü bir DEX yolda.

Al Hammadi, Abu Dabi’deki kripto para ekosisteminin sorunları çerçevesiyle belirlemek için çalıştığını ve böylece sektördeki bu etkili bireyler için çekici bir fırsat olduğunu kanıtladığını söyledi.

“Abu Dabi’deki tüm ekosistem, o alanın tüm aktörlerinin işini kolaylaştırmak, sadece onları çekmekle kalmayıp onları buraya getirmek ve yasal çerçeveyi geliştirmek için birlikte çalışıyor.

Biz dünya çapında acı noktalarının neler olduğunu bulmak istiyoruz, böylece bunları ortadan kaldırabiliriz ve bu insanlar için çok güçlü, sağlam bir düzenleyici çerçeveye sahip olabiliriz.”

Abu Dabi’nin devasa kripto yatırımı

Abu Dabi Küresel Pazarı (ADGM) 2018’de spot kripto varlık faaliyetleri için düzenleyici çerçevesini başlatırken, Abu Dabi kripto dünyasında önemli bir oyuncu olma arayışında uzun bir yol oldu.

O zamandan beri devlete ait Mubadala fonu, kripto ekosistemine yatırımını duyurdu ve sermayenin yeteneklerini daha da gösterdi.

Manchester City futbol kulübündeki başkanlık rolüyle de tanınan Mubadala CEO’su Khaldoon Al-Mubarak, fonun yatırımının bir nedeni olarak sektörün hızla büyüyen değerini belirtti.

Al-Mubarak, “Bence bu, iki yıl önce 200 milyar dolarlık kripto değerine sahip bir iş ve bugün iki buçuk trilyon dolar ve büyüyor. Bence birçok insan şüpheci olsa da ben o kategoriye girmiyorum.” dedi.