• BITCOIN/TL
  1979301,151
  % -5,89
 • ETHEREUM/TL
  108108
  % -5,20
 • RIPPLE/TL
  15.52
  % -1,92
 • BITCOIN CASH/TL
  11501.01,122
  % -8,83
 • LITECOIN/TL
  2274.01
  % -7,05
 • COSMOS HUB/TL
  218.63
  % -0,74
 • CARDANO/TL
  12.13
  % -4,26
 • TETHER/TL
  32.84
  % 0,11

Kriptonun Geleceğini Tahmin Etmek Mümkün mü?

Kriptonun Geleceğini Tahmin Etmek Mümkün mü?

Teknoloji kurucuları ve yatırımcıları tarafından hayal edilen gelecek, nadiren bizim de bulunacağımız bir gelecek, ancak bu gelecek aynı zamanda teknoloji karşıtlarının öngördüğü şey olmayacağı anlamına geliyor.

Geçen yıl boyunca kriptoya verilen tepkiye tanık olmak ilginçti. Viral YouTube videoları ve tweetleri, Ponzi şemaları, kara para aklama, dolandırıcılık ve dolandırıcılık gibi ifadelerle tokenlerin ve NFT’lerin ezici bir portresini çiziyor ve kesinlikle bulunacak çok şey var. Ancak gerçek şu ki, birçok tüketici NFT’ler ve kripto aracılığıyla yüksek finans ve ekonomik değer kavramının bir zamanlar hayal ettikleri tamamen rasyonel kurumlar olmadığını keşfediyor.

Kripto, NFT ve metaverse çağı

Dağıtılmış bir veritabanındaki bir görüntü dosyasına bağlantı sahibi olmak için milyonlarca dolar harcama fikri çoğu kişiye tamamen anlamsız görünmelidir, ancak bu değeri sahiplerin toplu hayallerinin bir ürünüdür.

Daha felsefi olarak ilgili bulduğum eleştiri, tokenlerin ve NFT’lerin sınırsız bir ağın olanaklarını dizginlediği yönünde. Oyuncular, özellikle dijital kıtlık ve hiper-kapitalizmin fantaziye dönüşmesi fikrine kızgınlar.

AB, Rusya’nın Kriptoyu Kullanmasını Önlemek İstiyor

AB, geçtiğimiz hafta Moskova'nın mali cezaların uygulanmasını sıkılaştırdığı için, dijital varlıkların Rusya'ya karşı yaptırımlardan kaçmak için kullanılmamasını sağlamasına karşı yeni önlemler almayı düşünüyor. Yetkililer, AB maliye bakanlarının kripto para birimlerinin yaptırımları atlatmak için kullanılabileceği riskini tartıştığını söyledi. Video konferans çağrısı yapanlar arasında Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde da vardı. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, toplantıdan sonra, kripto paralar da dahil olmak üzere önlemlerin herhangi bir şekilde atlatılmasını önlemek

İlgili İçerik

Gerçek dünyadaki ekonomik sınıflarına göre kullanıcılardan deneyimin bazı unsurlarının kapatıldığı bir internet üzerinde hiç kimse her şeye sahip olamaz. Meta gibi büyük şirketlerin metaverse fikri hakkında bu kadar ciddiyetle konuşmaya başlamasıyla özellikle ilgili bir konuşma.

Kripto alanında bu noktada bağlı birkaç trilyon dolar var, ancak dikkat çekici olan, her şeyin ne kadar geçici hissettirdiği. Sektör hala değişebileceğinden, bilinçli eleştiriyi vurgulamanın şu anda bu kadar değerli olmasının bir nedeni de budur.

Bilgilendirilmiş yol ise düzenli olarak gerçekleşen çok fazla eleştirel söylemin olmadığı bir alandır. Bu arada teknoloji medyası eleştirilerinin çoğu, birkaç şeyi kapsayan ve açıkçası kafa karıştırıcı bir endüstriyi yorulmadan incelemek için zaman harcamak için daha az teşvik edilen insanlardan geliyor.