• BITCOIN/TL
  2057023,662
  % 4,05
 • ETHEREUM/TL
  99426
  % 2,59
 • RIPPLE/TL
  16.24
  % 2,27
 • BITCOIN CASH/TL
  15590.74,640
  % 4,75
 • LITECOIN/TL
  2633.93
  % 3,46
 • COSMOS HUB/TL
  266.26
  % 1,86
 • CARDANO/TL
  14.64
  % 2,50
 • TETHER/TL
  32.55
  % 0,29

Ethereum Kurucusu Yeni Kripto Yatırımcılarını Uyardı

Ethereum Kurucusu Yeni Kripto Yatırımcılarını Uyardı

Ethereum’un kurucu ortağı, çok sayıda yeni kripto yatırımcısının altını vurduğunu iddia eden varlıklı kripto meraklılarından yanlış dersler aldığından endişe ediyor.

Vitalik Buterin TIME ile yaptığı röportajda, Bored Ape Yacht Club NFT topluluğuyla bağlantılı yükselen değere ve gösterişli aşırılıklara atıfta bulunarak, “Tehlikeli olan bu 3 milyon dolarlık maymunlara sahip olmanız ve kumarın farklı bir türü haline gelmesidir” dedi.

Hızlıca zengin olmanın bir yolu olarak Bitcoin veya diğer kriptoları satın almak isteyen insanlardan biriyseniz, Buterin’e göre tekrar düşünmelisiniz. Kripto para birimi, öngörülemezliği ve oynaklığı nedeniyle geleneksel yatırımlardan çok daha risklidir.

Bu nedenle yatırım uzmanları, kripto yatırımcılarının satın almadan önce hedeflerini ve beklentilerini netleştirmelerinin ve %5 kuralına bağlı kalmalarının çok önemli olduğunu söylüyor; yani portföyünüzün %5’inden fazlasını kripto gibi riskli varlıklara yatırmayın.

Kripto Tehlikeli mi? ETH Kurucusu Açıkladı

Kriptodaki en etkili insanlardan biri olan Buterin, yarattığı ağın karışık duygularla geliştiğini izledi. Ethereum’un web’i yeniden tasarlaması ve daha adil oylama sistemlerinden veya eşler arası borçlanma ve ödünç verme gibi her türlü kullanıma izin vermesi amaçlanırken, Ethereum vizyonunun insan açgözlülüğüne karşı savunmasız hale geldiğini kabul ediyor.

Buterin, “Kripto, yanlış uygulanırsa çok fazla distopik potansiyele sahiptir” dedi. Vergi kaçakçılığı, dolandırıcılık ve geniş çaplı dolandırıcılık için bir araç olarak ortaya çıkmıştır. Özellikle sektöre hakim olan beyaz erkekler için utanmaz toplu servet gösterilerine yol açtı ve bu da kamuoyunda kripto sahibi olmanın sizi hızlı bir şekilde zengin edeceğine dair bir algı yarattı.

Dünyanın En Büyük Ödeme Sisteminden Kripto Adımı

Ödeme devi Stripe artık kripto para birimi borsaları, dijital cüzdanlar ve NFT pazarları dahil olmak üzere kripto işletmelerini destekliyor. Haber, şirketin kurucu ortağı John Collison tarafından Twitter aracılığıyla ve Stripe'in Web3 evrenindeki kullanım durumlarını açıklayan bir sayfaya bağlantıyla paylaşıldı. Borsalar için, platformların küresel itibari para birimlerindeki ödemeleri sorunsuz bir şekilde işlemesine ve 45'ten fazla ülkede itibari para ödemelerine olanak tanır. Dijital cüzdanlar için, kullanıcıların Bitcoin, Ether ve Bored Apes'lerini kullanışlı

İlgili İçerik

Ancak tüm bunlara rağmen Buterin iyimserliğini koruyor. Her şeyden önce, TIME’a Ethereum’un merkezi hükümet kavramına meydan okumasını ve Silikon Vadisi’nin dijital yaşamları üzerindeki kontrolünü bozmasını istediğini söyledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Hindistan Covid yardım fonuna yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto para bağışladıktan iki ay sonra, yaklaşık 20 milyon dolar ödendi. Bu, kriptonun oynaklığının en basit sorunlarından bir tanesiydi.

Kriptoya yatırım yapıyorsanız veya satın almayı düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. İşte kripto yatırımı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar.