• BITCOIN/TL
  1911207,187
  % 1,62
 • ETHEREUM/TL
  103309
  % 1,26
 • RIPPLE/TL
  15.85
  % 6,50
 • BITCOIN CASH/TL
  12368.07,368
  % 7,99
 • LITECOIN/TL
  2303.2
  % 2,99
 • COSMOS HUB/TL
  202.6
  % 3,26
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 2,92
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,17

Bir Ülke Daha Kripto Yasası Tasarlıyor

Bir Ülke Daha Kripto Yasası Tasarlıyor

Dubai, Çarşamba günü kripto varlık düzenlemesini başlattı ve kripto para birimleriyle ilgili yasalar çıkaran Singapur, ABD, İngiltere, El Salvador vb. ülkeleri takip etti.

Dubai’nin hükümdarı Şeyh Muhammed Bin Rashid Çarşamba günü yaptığı açıklamada, emirliğin sanal varlıkları düzenleyen ilk yasasını çıkardığını ve ayrıca kripto para birimi sektörünü düzenlemek için bağımsız bir düzenleyici oluşturduğunu duyurdu.

“Sanal varlıklar yasasını kabul etmek ve Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nu kurmak, BAE’nin bu sektördeki konumunu belirleyen önemli bir adımdır, sektörün büyümesine ve yatırımcıları korumasına yardımcı olmayı amaçlayan bir adımdır.”

Dev Kripto Platformu Binlerce Rus Hesabını Dondurduğunu Söyledi

Coinbase, şu anda Rusya'nın kripto ile yaptırımlardan kaçabileceği iddialarına karşı kendisini savunarak Rus kişi veya kuruluşlarla bağlantılı 25.000 kripto para adresini engellediğini söyledi. Geçtiğimiz gün yayınlanan bir blog yazısında baş hukuk görevlisi Paul Grewal, finansal borsanın Ukrayna'nın devam eden işgali sırasında uygulanan yeni kurallara nasıl uyduğunu özetledi. Bu, yasaklı kullanıcılarla dolaylı olarak bağlantılı hesapları belirlemek için "sofistike blok zinciri analitiği" kullanmayı içerir. Coinbase

İlgili İçerik

Dubai’den kripto varlık düzenlemesi geliyor

BAE yedi emirlikten oluşan bir federasyondur ve bölgenin finans merkezi Dubai, bölgesel ekonomik rekabet yoğunlaştıkça yeni endüstri türlerini çekmek için sanal varlık düzenlemesinin geliştirilmesi için bastırıyor.

Devlet medyası tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, Dubai Sanal Varlık Düzenleme Yasası, Dubai ve BAE’yi sanal varlık endüstrisi için bölgesel ve dünya çapında hedefler olarak kurmayı hedefliyor.

Düzenleyici otorite, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), sanal varlık iş ortamının büyümesini düzenleme, lisanslama ve yönetişim açısından denetleyecektir.

Dubai sakinlerinin, yeni yasa kapsamında kriptoyla ilgili faaliyetlerde bulunmadan önce VARA’ya kaydolmaları gerekecek. Sanal varlıkla ilgili işletmelerin de kaydolması gerekir. Bu işletmeler arasında kripto para birimi borsaları, kripto para birimi transferlerini kolaylaştıran işletmeler bulunacak.

Yeni yasa, devlete ait DIFC mali serbest bölgesi hariç, Dubai genelinde geçerli olacak. DIFC’nin düzenleyicisi olan Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA), sanal varlık piyasası için kendi düzenlemelerini geliştiriyor.

Bu arada bildirim, yeni kurala hangi kripto varlıklarının dahil edileceğini netleştirmedi.