• BITCOIN/TL
  2188778,650
  % 0,58
 • ETHEREUM/TL
  122467
  % -1,25
 • RIPPLE/TL
  17.1
  % 0,55
 • BITCOIN CASH/TL
  15089.45,194
  % 0,82
 • LITECOIN/TL
  2691.96
  % 0,90
 • COSMOS HUB/TL
  282.62
  % 2,44
 • CARDANO/TL
  14.78
  % 1,12
 • TETHER/TL
  32.2
  % 0,17

Cardano (ADA) İçin Bu Metrik Uyarısına Dikkat Edin

Cardano (ADA) İçin Bu Metrik Uyarısına Dikkat Edin

Cardano, hayalet zincirinden başarısızlığa kadar her şey olarak adlandırıldı. Geç olsa da, Mart ortasında başlayan bir rallinin ADA’nın fiyatını 0,78 dolardan 1,2 dolara çıkarmasından sonra birçok eleştirmen sözlerini yuttu. Piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto, 24 saat içinde %0,41 düştükten sonra yaklaşık 1,18 dolardan işlem görüyordu.

Kripto araştırmacısı Max Maher geçtiğimiz günlerde ADA’nın fiyatını artırabilecek bazı tetikleyicilere işaret etmek için Cardano’nun yükselişine göz attı. Dahası, ADA’nın 2022’deki fiyat hareketinin anlatacak bir hikayesi olduğunu teorileştirdi. Araştırmacı, Ocak ayındaki fiyat artışını ve düşüşünü ele alarak şunları söyledi:

“Cardano, piyasanın geri kalanıyla birlikte biraz daha aşağı düşmeden önce fiyatta hızlı bir artış gördü. Sonrasındaki fiyat hareketi heyecan verici olmasa da, fiyattaki bu artış hala çok önemliydi çünkü dünyaya Cardano’nun bir DEX’i [SundaeSwap] destekleyebileceğini gösterdi.”

Avrupa’dan Kriptoya Hamle Geldi: Binlerce Yatırımcı Kaçtı

Birkaç büyük kripto para birimi, Cuma günü kötüleşen enflasyon rakamları ve endüstrinin olumsuz gördüğü kripto mevzuatına ilişkin bir AB oylamasının ortasında düştü. Bitcoin (BTC) ve Proof of Work (PoW) konsensüsüne dayalı kripto para birimleri 14 Mart 2022'de Avrupa Birliği'nden yasaklanmayı kıl payı kaçırdı. Birkaç gün önce çevre lobisi, kripto varlıklarla ilgili yaklaşan MiCA (kripto varlık piyasaları) yasası kapsamında Bitcoin gibi madencilik tabanlı kripto para birimlerini baltalamak istedi. Piyasa değerine

İlgili İçerik

Cardano (ADA) 2022 fiyatı ne olur?

Maher ayrıca Toplam Kilitli Değer (TVL) bakıldığında, Minswap’ın baskınlığının kesinlikle dikkate alınması gereken bir faktör olduğunu gözlemledi. Ayrıca yan zincir Milkomeda, Cardano’nun Ethereum Sanal Makinesi [EVM] uyumluluğunu gerçekleştirmesine yardımcı oldu.

Peki Cardano ekosisteminde ne kadar değişim yaşandı? Santiment verilerine göre, geliştirme faaliyetleri çoğunlukla yatay hareket ediyor. ADA’nın fiyat hareketi söz konusu olduğunda, %30’dan fazla ralli kesinlikle çok fazla talihsizliğe yol açtı.

Ancak, ADA’nın fiyatının ancak Şubat ayının başlarında olduğu yere geri döndüğünü görebilirsiniz. Maher ise, “Negatif fiyat hareketinin iyi yanı, geliştiricilerin inşa etmeyi bırakması anlamına gelmemesidir” dedi.

Dubai’de çekilen bir AMA videosunda Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ADA yükseltmesinin muhtemelen “aşırı yüklenmiş bir sürüm” olacağını doğruladı. Öyle olsa bile, birçok ADA yatırımcısı bunu dört gözle bekliyor. Çünkü geçmişe güvenirsek, ADA genellikle bir hard fork’tan önce yüksek irtifa rallileri görüyor.

Cardano iyi bir 2022 geçirdi ve blok zinciri birkaç hafta içinde TVL’de yaklaşık 200 milyon dolar kazandı. Aslında, yeni çözümler ve dApp’ler düştüğünde ağ değerinin daha da artması bekleniyor.

Genel olarak Cardano’da orta derecede yükseliş görünüyor. Ne yazık ki, ATH’sinden bu yana büyük çöküşünün ardından gelen zayıflık sayesinde, burada ve orada küçük düzeltmeler beklenebilir. Ancak, bu küçük düzeltmeler büyük olasılıkla Cardano için büyük resmi etkilemeyecektir.