• BITCOIN/TL
  2131044,128
  % 0,71
 • ETHEREUM/TL
  115713
  % 0,12
 • RIPPLE/TL
  16.09
  % 0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  12821.91,402
  % 1,46
 • LITECOIN/TL
  2442.89
  % 1,42
 • COSMOS HUB/TL
  225.54
  % 0,30
 • CARDANO/TL
  12.69
  % 0,86
 • TETHER/TL
  32.81
  % 0,92

Biden’in Belirsiz Kripto Kararı Pazarı Nasıl Etkiledi?

Biden’in Belirsiz Kripto Kararı Pazarı Nasıl Etkiledi?

ABD Başkanı Joe Biden’ın devlet kurumlarının kripto pazarını çevreleyen konulara daha yakından bakmaları için uzun zamandır beklenen yürütme emri, olası düzenleme konusunda net bir yolu olmamasına rağmen endüstri tarafından kutlanıyor.

Bitcoin Çarşamba günü %11 kadar yükseldi. İkinci en büyük token olan Ether, %8’den fazla kazanırken, sözde altcoinler de ralli yaptı.

Biden’ın kararı için kripto endüstrisinden gelen açıklamalar

Circle’ın kurucu ortağı, CEO’su ve başkanı Jeremy Allaire:

“Biden İdaresinin dijital varlıklarla ilgili Yürütme Emri, 90’lı yıllarda hükümetin internetin ticari gücünü fark ettiği zamana benzer şekilde, kripto ve Web3 için bir dönüm noktasını temsil ediyor. ABD hükümeti şimdi, yeni Web3 teknolojilerinin başlattığı açık, internete özgü ekonomik altyapıyı desteklemek için tüm hükümet yaklaşımına sahip ve ülkeyi ABD dolarının internetin para birimi olarak kalmasını ve ABD’nin dolarının para birimi olarak kalmasını sağlamaya bir adım daha yaklaştırıyor.”

Kripto platformu Nexo’nun Trenchev’i:

Başkan Biden’ın yürütme emri bizi düzenleyici yol konusunda netlikten yoksun bıraksa da, yönetiminin kriptodan uzak durmanın ülkenin zararına olacağına inandığı açık, 1990’ların başında internet altyapısını oluşturmayı kaçırmak gibi. ABD, diğer ülkeler kripto endüstrisini denetlemenin yollarını ararken geride kalmak istemiyor.”

BCMStrategy Inc.’in kurucusu ve CEO’su Barbara Matthews:

“Geçen hafta beklediğimiz gibi, kripto madenciliği ile ilgili ağırlık merkezindeki önemli değişiklikler, ABD makamlarının kripto para birimi düzenlemesine nüanslı bir yaklaşım benimsemesini gerektiriyor. Madencilik konusunda Rusya ile artan doğrudan rekabet ve olası arka kapıdan mali yaptırımlardan kaçınmayı engellemeye yönelik bariz teşvikler, artan ABD madenciliği varlığı ve ABD bankaları ile Federal Rezerv’in stablecoin girişimlerine olan derin bağlılığı ile dengeleniyor.

Küresel olarak, merkez bankalarının devlet tarafından verilen dijital para birimleri aracılığıyla kripto para birimleri ile rekabet etmek için yürüttüğü önemli çabalar yeterince takdir edilmemektedir.”

Binance’ten Kripto Ödeme Teknolojisi Şirketi: Bifinity

Dünyanın önde gelen blockchain ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, ödeme teknolojisi şirketi ve resmi itibari paradan kriptoya ödeme sağlayıcısı Bifinity'nin lansmanını duyurdu. Bifinity'nin açık ve kapalı çözümleri, işletmelerin kriptoyu benimsemelerini ve kolay, doğrudan itibari paradan kriptoya işlemlerle yeni kitlelere ulaşmalarını sağlayacak. Duyuru, Bifinity'nin EQONEX Limited ile stratejik bir ortaklığa girdiğini de duyurmasıyla geldi. ABD'de borsaya kote olan ilk dijital varlık firması olan EQONEX, EQONEX kripto borsası, kurumsal düzeyde

İlgili İçerik

Dijital varlıklara odaklanan bir varlık yöneticisi olan Valkyrie Funds CEO’su Leah Wald:

Bu yürütme emri, ajanslara kural koyma ve sektörümüzle ilgili yönergeler oluşturma konusunda görevlendirme konusunda büyük ölçüde beklendiği gibi geldi. Bu gelişmeyi memnuniyetle karşılıyoruz ve düzenleyici netliğin blok zinciri projeleri ve dijital varlıklar arasında önemli bir benimseme artışına yol açacağına tamamen inanıyoruz. Daha da cesaret verici olan, hükümetin şu anda aktif olarak dijital bir dolar kurmaya çalışmasıdır; bu, ekonomimizin halihazırda CBDC’leri olan Çin gibi ülkelerle küresel bir sahnede rekabet etmesi için kesinlikle gerekli olacaktır.

Dijital bir doların geliştirilmesi, hükümetimizin sektörümüz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmada büyük ölçüde yardımcı olacaktır ve onları, projenin pazara nasıl getirileceği konusunda rehberlik ve tavsiye için alandaki liderlerle ilişki kurmaya teşvik ediyoruz.”