• BITCOIN/TL
  2092256,659
  % -3,80
 • ETHEREUM/TL
  102497
  % -3,42
 • RIPPLE/TL
  17.07
  % -4,55
 • BITCOIN CASH/TL
  15647.79,502
  % -5,57
 • LITECOIN/TL
  2723.94
  % -3,52
 • COSMOS HUB/TL
  274.59
  % -4,87
 • CARDANO/TL
  15.5
  % -5,95
 • TETHER/TL
  32.57
  % -0,03

Binance’ten Kripto Ödeme Teknolojisi Şirketi: Bifinity

Binance’ten Kripto Ödeme Teknolojisi Şirketi: Bifinity

Dünyanın önde gelen blockchain ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, ödeme teknolojisi şirketi ve resmi itibari paradan kriptoya ödeme sağlayıcısı Bifinity’nin lansmanını duyurdu. Bifinity’nin açık ve kapalı çözümleri, işletmelerin kriptoyu benimsemelerini ve kolay, doğrudan itibari paradan kriptoya işlemlerle yeni kitlelere ulaşmalarını sağlayacak.

Duyuru, Bifinity’nin EQONEX Limited ile stratejik bir ortaklığa girdiğini de duyurmasıyla geldi. ABD’de borsaya kote olan ilk dijital varlık firması olan EQONEX, EQONEX kripto borsası, kurumsal düzeyde dijital varlık yatırım çözümleri ve bekleyen borsa lansmanı ile birlikte bir varlık yöneticisi de dahil olmak üzere düzenleyici odaklı ticaret hizmetleri sunuyor.

Kripto Yatırımı Yapanlar Bu Vergileri Ödemek Zorunda

Kripto para birimleri veya diğer dijital varlıklar ticareti yapan vergi mükellefleri geçen yıl çılgın bir yatırım dönemi geçirdi ve vergi zamanı geldiğinde bu durmuyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri, 2021'de pek çok yatırımcı para birimlerine girip çıktıkça, etkin bir şekilde günlük ticarete çevrildi. Şimdi ABD gelir idaresi IRS, bireylerin 2021 vergi beyannamelerinde kazanç, kayıp ve gelirin rapor edilmesini bekliyor ve alacaklarını tahsil etmek için yaptırım gücünü esnetiyor. Urban-Brookings

İlgili İçerik

Binance Bifinity ödeme sistemi özellikleri

Stratejik ortaklık şartlarına göre Bifinity, EQONEX’e 36 milyon ABD Doları tutarında dönüştürülebilir kredi verecek ve bu yeni stratejik ilişkinin yarattığı iş sinerjilerini en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışacak.

Buna ek olarak Bifinity, kripto para erişimini küresel olarak genişleterek ve kullanıcıların güvenli bir şekilde kripto alıp satmalarını sağlayarak Web3 ekonomisini büyütmek için önde gelen özel ödeme platformu Paysafe ve önde gelen küresel ödeme işlemcisi Checkout.com ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Lansmandan itibaren kullanıcılar, fiat açık ve kapalı rampalar aracılığıyla 50’den fazla kripto para birimini hızlı, basit ve güvenli bir şekilde alıp satabilecekler. Binance’in vizyonu Bifinity Başkanı Helen Hai şunları söyledi:

“Kripto ve Web3 ekonomileri büyümeye devam ettikçe, geleneksel finans endüstrisi ile merkezi olmayan ve merkezileştirilmiş kripto ekonomisi arasındaki boşluğu kapatmak için iyileştirilmiş itibari paradan kriptoya geçiş ve çıkış rampaları oluşturmaya yönelik daha fazla talep görüyoruz. Küresel olarak ve Bifinity’nin piyasaya sürülmesiyle para özgürlüğünü artırmak ve EQONEX, Paysafe ve Checkout.com ile olan bu stratejik ortaklıklarla toplu kripto benimsemesini hızlandırmayı hedefliyoruz.”

Bifinity’nin ödeme altyapısı, işletmeleri, tüccarları ve tüketicileri kripto ve blok zinciri dünyasına bağlar. Tüccarlar ve işletmeler, deneyimlerinden bağımsız olarak, minimum uzmanlık gerektiren basit API’ler sağlayarak Bifinity’nin hizmetlerini entegre edebilir ve müşterileri için erişilebilir kripto sağlayabilir.