• BITCOIN/TL
  1911799,449
  % 1,84
 • ETHEREUM/TL
  103134
  % 1,52
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 9,78
 • BITCOIN CASH/TL
  12361.37,681
  % 8,14
 • LITECOIN/TL
  2291.29
  % 1,73
 • COSMOS HUB/TL
  203.35
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 4,16
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

Bahreyn’den Binance’e Tam Yetki! Kripto Hizmet Sağlayıcısı Olacak

Bahreyn’den Binance’e Tam Yetki! Kripto Hizmet Sağlayıcısı Olacak

Bahreyn, kendisini bir kripto varlık servis sağlayıcısı olarak kurmak için Binance’e prensipte onay veren ilk Orta Doğu-Kuzey Afrika ülkesi oldu.

Ticaret hacmine göre dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, Bahreyn Merkez Bankası’ndan lisans almak için hala tam başvuru sürecini tamamlamak zorunda. Şirket, bir basın açıklamasında, süreci zamanında tamamlamayı beklediğini söyledi.

Geliştirme, Binance’in tamamen düzenlenmiş merkezi bir kripto para borsası olma planının bir parçası.

2021 boyunca Binance, operasyonları için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin dikkatini çekti ve birçoğu kendi yetki alanlarında iş yapma yetkisine sahip olmadığını söyledi. Bu, şirketin uyumluluk faaliyetlerini desteklemek için personel istihdam etmesine neden oldu ve bazı ülkelerde resmi onay almayı planladığını söyledi.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), şunları söyledi:

“Bahreyn Merkez Bankası gibi ulusal düzenleyicilerden tanınma ve onay, kripto ve blok zincirine güven oluşturmak ve kitlesel benimsemeyi daha da geliştirmeye yardımcı olmak için çok önemlidir.

CBB, diğerlerinin yanı sıra kara para aklama, terörle mücadele finansmanı, işlem izleme, tüketicinin korunması gibi küresel standartlarla uyumluluğa odaklanan sağlam bir kripto varlık çerçevesi geliştirmede ilerici bir öncü.

Bahreyn Merkez Bankası, kriptoyu gelecekteki bir varlık sınıfı olarak ele alma konusunda liderlik ve öngörü gösterdi. Bu süreçte Bahreyn Merkez Bankası’ndan ve daha geniş Bahreyn ekosisteminden gelen destek için minnettarım.”

Bahreyn ve Binance kripto için anlaştı

Bahreyn Merkez Bankası’nın bu hareketi, onu Orta Doğu Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde bir Binance kuruluşuna prensipte onay veren ilk düzenleyici yapıyor ve Bahreyn Krallığı’nın Fintech düzenlemesindeki küresel liderliğini gösteriyor.

Bahreyn’deki gelişme, Binance’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine olan güçlü bağlılığını gösteriyor.

Bahreyn kripto endüstrisini güçlendirmeye çalışıyor. Ocak ayında ülkenin merkez bankası, İslam hukuku veya şeriat ile uyumlu bir kripto borsası olan CoinMENA’ya izin verdi.

Aralık ayının başlarında Binance, Dubai’nin dijital inovasyon yoluyla uzun vadeli ekonomik büyüme sağlayacak yeni bir uluslararası Sanal Varlık ekosistemi kurma taahhüdünü ilerletmeye yardımcı olmak için Binance ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi arasında bir iş birliği anlaşması imzaladığını duyurdu.