• BITCOIN/TL
  2040642,287
  % 3,06
 • ETHEREUM/TL
  98789
  % 1,29
 • RIPPLE/TL
  16.15
  % 1,05
 • BITCOIN CASH/TL
  15512.7,474
  % 2,67
 • LITECOIN/TL
  2616.48
  % 2,13
 • COSMOS HUB/TL
  264.59
  % 0,92
 • CARDANO/TL
  14.54
  % 0,82
 • TETHER/TL
  32.46
  % -0,08

Zilliqa (ZIL) Metaverse Duyuruldu: Katman-1’in İlk Projesi

Zilliqa (ZIL) Metaverse Duyuruldu: Katman-1’in İlk Projesi

Geçen yılın sonlarında, Zilliqa (ZIL), bir hizmet olarak metaverse (MaaS) platformu Metapolis aracılığıyla metaverse’e girme planlarını duyurdu. Birinci katman blok zinciri, Cumartesi günü platformunu başlattı ve bunu yapan türünün ilk örneği olarak tarihe geçti.

Miami etkinliği yalnızca platformu pazarlamakla kalmadı, aynı zamanda tokeninin fiyatı için de iyi haberler getirdi. Bundan sonraki olaylar da Zilliqa ile ilk on kripto para biriminden biri olan Solana (SOL) arasındaki karşılaştırmanın temelini oluşturdu.

Perşembe günü özellikle Zilliqa’nın 24 saat içinde yüzde 80’lik bir artışla kripto pazarına liderlik ettiğini gördü. Bu aynı zamanda, aynı haberin körüklediği haftalık yüzde 270 zammın bir parçasıydı.

Sadece Bir Günde 95 Milyon Shiba Inu Yakıldı!

SHIB ordusu, büyük miktarda Shiba Inu'yu ölü cüzdanlara taşımaya devam ediyor, bu sefer neredeyse 100 milyon meme kripto jetonunu yaktılar. Diğer birçok token yakma girişimine ilham veren büyük SHIB yakma ekibi, Shiba Inu'larını sattıklarını ve SHIB kampanyalarından vazgeçtiklerini açıkladı. Web sitesinden düzenli olarak SHIB yanıklarıyla ilgili verileri paylaşan @shibburn Twitter kullanıcısı, geçen sabahtan bu yana toplam 95 milyon meme jetonunun ölü adreslerine bağlandığını ve orada kalıcı olarak kilitlendiğini tweetledi. [ilgiliMakale

İlgili İçerik

Zilliqa metaverse platformu: Metapolis

Benzersiz bir şekilde Zilliqa’nın metaverse’i, genişletilmiş gerçeklik (XR) olarak bilinen bir karışımda hem sanal gerçeklikleri (VR) hem de artırılmış gerçekliği (AR) içerecek. Zilliqa metaverse ve NFT başkanı Sandra Helou’ya göre Metapolis, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) gibi blockchain uygulamalarını kullanacak.

Bunlar, markaların ve işletmelerin dijital ürünler ve ekonomiler geliştirmelerini, kapsamlarını ve sonuç olarak gelirlerini genişletmelerini sağlayacaktır.

Yazı sırasında SOL son 24 saatte yüzde 2,6 düşüşle 133,37 dolardan el değiştiriyordu. Ancak fiyat, Şubat ayının başından beri görülen en yüksek seviyelerden biri. ZIL, geçen gün yüzde 8.5 düşüşle 0.139 dolardan işlem görüyordu.

Zilliqa, Şubat ayı başlarında kripto YouTuber Lark Davis tarafından onay verilen kripto para birimlerinden biriydi. Ağ, işlem sayısında ve toplam işlem ücretlerinde yüksek bir büyüme sağladı. Zilliqa o zamandan beri kripto piyasa değeri ile 126. sıradan 69. sıraya yükseldi.

Bu arada birçok teknoloji eleştirmeni, eşitsizliklerin artması ve gerçeklik ile sanal kavramlar arasındaki ayrımın daraltılması gibi potansiyel olumsuzlukların korkularını dile getirmeye devam ediyor. Bill Gates gibi isimler yine de metaverse’in önümüzdeki üç yıl içinde küresel olarak onaylanmış bir gerçeklik haline geleceğini düşünüyor.