• BITCOIN/TL
  1913088,132
  % 1,49
 • ETHEREUM/TL
  103359
  % 1,22
 • RIPPLE/TL
  15.87
  % 6,84
 • BITCOIN CASH/TL
  12385.57,697
  % 7,95
 • LITECOIN/TL
  2299.9
  % 2,52
 • COSMOS HUB/TL
  202.8
  % 3,08
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,45
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,25

Sadece Bir Günde 95 Milyon Shiba Inu Yakıldı!

Sadece Bir Günde 95 Milyon Shiba Inu Yakıldı!

SHIB ordusu, büyük miktarda Shiba Inu’yu ölü cüzdanlara taşımaya devam ediyor, bu sefer neredeyse 100 milyon meme kripto jetonunu yaktılar.

Diğer birçok token yakma girişimine ilham veren büyük SHIB yakma ekibi, Shiba Inu’larını sattıklarını ve SHIB kampanyalarından vazgeçtiklerini açıkladı.

Web sitesinden düzenli olarak SHIB yanıklarıyla ilgili verileri paylaşan @shibburn Twitter kullanıcısı, geçen sabahtan bu yana toplam 95 milyon meme jetonunun ölü adreslerine bağlandığını ve orada kalıcı olarak kilitlendiğini tweetledi.

IMF: Rusya Yaptırımları Dolar-Bitcoin Dengesini Değiştirebilir!

Uluslararası Para Fonu (IMF) üst düzey yetkilisine göre, Rusya'ya Ukrayna'yı işgali nedeniyle uygulanan mali yaptırımlar, ABD para biriminin hakimiyetinin azalmasına neden olabilir. Üst düzey temsilci, çatışmanın dünyanın mevcut para sisteminin parçalanmasına yol açabileceği konusunda uyardı. Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etme kararı, Moskova'nın döviz rezervlerine ve küresel finans piyasasına erişimini sınırlayan Batılı yaptırım dalgalarıyla karşılandı. IMF'nin ilk genel müdür yardımcısı Gita Gopinath'a göre, benzeri görülmemiş önlemler ABD dolarının hakimiyetini kademeli olarak azaltabilir

İlgili İçerik

Milyonlarca Shiba Inu neden yandı?

Bigger Entertainment CEO’su Steven Cooper, Ekim ayının sonundan bu yana bir milyardan fazla SHIB jetonunu yakan Big Entertainment ekibinin istifa ettiğini ve SHIB yakma kampanyalarını durdurduğunu duyurmak için Twitter’da açıklamalarda bulundu.

Cooper, bu radikal adımın gerekçesi olarak “son gelişmelere” atıfta bulundu. Bu yılın başlarında, YouTube’da canlı Shiba Inu yakma partilerine 5 dolarlık bilet satarak bu girişimin SHIB yatırımcılarından olumsuz tepki aldığını ve bir aldatmaca olmakla suçlanmaya başladıklarını tweetledi.

Cooper, tweet’te bu gece son defa SHIB yakma partisine katılacağını açıkladı. Cooper, bunun bir 1 Nisan şakası olmadığını vurguladı, ancak yine de bazı yatırımcılar bunun tam olarak 1 Nisan şakası olduğuna inanıyor, çünkü SHIB ve token yakma ile ilgili hiçbir şey şirketin web sitesinden kaldırılmadı.

“Yanan” kripto, bir dizi tokenin dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılması anlamına gelir. Bu genellikle, söz konusu tokenleri bir yakma adresine, yani hiçbir zaman geri alınamayacakları bir cüzdana aktararak yapılır.

Bir proje, toplam arzı azaltmak için tokenlerini yakabilir. Başka bir deyişle, “deflasyonist” bir olay yaratır. Amaç genellikle kalan tokenlerin değerini artırmaktır, çünkü dolaşımdaki arz düştüğünde ve daha kıt hale geldiğinde varlıklar fiyatlarında yükselme eğilimi gösterir.