• BITCOIN/TL
  2007158,572
  % -1,97
 • ETHEREUM/TL
  97848
  % -1,88
 • RIPPLE/TL
  15.95
  % -0,56
 • BITCOIN CASH/TL
  15696.17,163
  % 3,02
 • LITECOIN/TL
  2667.57
  % 4,57
 • COSMOS HUB/TL
  262.92
  % -0,38
 • CARDANO/TL
  14.51
  % -1,75
 • TETHER/TL
  32.52
  % -0,04

Yatırımcılar Dikkat: Balinalar Altcoinlere Geçiş Yapıyor!

Yatırımcılar Dikkat: Balinalar Altcoinlere Geçiş Yapıyor!

CoinGecko’ya göre, kripto piyasasının toplam kapitalizasyonu gün içinde %0,7 artarak 2,15 trilyon dolara ulaştı. Hakimiyet endeksi, altcoinlerin güçlenmesi nedeniyle hemen 0,6 puan düşerek %41.5’e düştü.

Perşembe gününe kadar kripto para birimi korku ve açgözlülük endeksi 55’ten 52 puana geri döndü ve şu anda tarafsız bir durumda. Solana, Nisan ayında SOL blok zincirindeki belirteçler için destek ekleyeceklerini açıklayan NFT platformu OpenSea’den gelen haberlerle öncülük etti.

Bitcoin, yukarı yönlü olası bir hareket öncesinde gücünü artırarak, 200 günlük hareketli ortalamasından 48.200 dolardan temkinli bir şekilde geri çekilmeye devam ediyor. Dört günlük büyümenin ardından Çarşamba günü ABD hisse senedi endekslerindeki düşüş de katkıda bulunmadı.

Yatırımcılar yeni kriptolar arıyor

FxPro Analist Ekibi, altcoinlerin olağanüstü büyümesini vurguladı: Kripto para birimi tüccarları arasında sektör için bir korku olmadığını, ancak kurumsal sermayeden ve politikacıların gözünden uzakta yeni fikirler için bir arayış olduğunu anlamak için dikkat etmeye değer.

Merkezi platformlara, yatırımcıların yaklaşan kripto para alımlarına olan ilgisini gösterebilecek bir sabit para akışı var.

En son Avalanche fiyat analizi, fiyatın bugün önemli ölçüde artmasıyla birlikte yükseliş eğilimine işaret ediyor. AVAX fiyatları sınır olarak 92,7 dolara ulaştı, ancak bugün 95.4 dolarlık kritik direnci aştı ve destek oldu.

Fiyatın değeri, yükseliş hissinin bir göstergesi olan iki ayın en yüksek seviyelerini kurarak 97.1 dolara yükseldi. Bir sonraki direnç 103.2 dolar, bu yüzden fiyatın yakın gelecekte ne kadar yükselebileceğini görmek ilginç olacak.

Hackerlar Axie Infinity’e Saldırdı: 625 Milyon Dolar Çalındı

Popüler blockchain oyunu Axie Infinity'ye yapılan saldırıda, bilgisayar korsanlarının 625 milyon dolarlık kripto para birimi çaldığı ortaya çıktı. Bu, kripto suçların artan oranları arasında bugüne kadarki en büyük kripto hırsızlıklarından biri oldu. Şirkete göre hırsızlık, bilgisayar korsanlarının oyuna güç sağlayan temel blok zinciri Ronin'in bir kısmına sızdığında meydana geldi. Şirket, bültenindeki bir gönderide "Ronin Ağı'nda bir güvenlik ihlali oldu Suçluların adalete teslim edilmesini sağlamak için çeşitli devlet kurumlarıyla doğrudan çalışıyoruz”

İlgili İçerik

Blockchain şirketi StarkWare tarafından yapılan bir ankete göre, Amerikalıların %50’si kripto para birimlerini finansal sistemin geleceği olarak görüyor. Morning Consult’a göre, Amerikalıların %91’inden fazlası, %19’u dijital varlıkların sahibi olan kripto para birimleri hakkında bir şeyler duymuştur.

Bitcoin madencilik şirketi Stronghold Digital’in hisseleri, bazı hissedarları hazırlıksız yakalayan sancılı bir gelir kaybının ardından son zamanlarda %30’dan fazla düştü. Firmanın 2022’nin geri kalanına ilişkin görünümü, operasyonel sorunlar nedeniyle iddialı hash oranı hedefinin gerçekleştirilemeyeceğini kabul ettiği için acımasız olmaya devam ediyor.

Coin Metrics’e göre Bitcoin madencileri üç ayda 3 milyar dolar kazandı. ETH madencileri aynı dönemde yaklaşık 3,7 milyar dolar daha fazla kazandı.