• BITCOIN/TL
  1912693,362
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  103301
  % 1,46
 • RIPPLE/TL
  16.26
  % 9,21
 • BITCOIN CASH/TL
  12387.4,426
  % 7,87
 • LITECOIN/TL
  2294.99
  % 2,25
 • COSMOS HUB/TL
  203.28
  % 3,42
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,65
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,31

Hackerlar Axie Infinity’e Saldırdı: 625 Milyon Dolar Çalındı

Hackerlar Axie Infinity’e Saldırdı: 625 Milyon Dolar Çalındı

Popüler blockchain oyunu Axie Infinity’ye yapılan saldırıda, bilgisayar korsanlarının 625 milyon dolarlık kripto para birimi çaldığı ortaya çıktı. Bu, kripto suçların artan oranları arasında bugüne kadarki en büyük kripto hırsızlıklarından biri oldu.

Şirkete göre hırsızlık, bilgisayar korsanlarının oyuna güç sağlayan temel blok zinciri Ronin’in bir kısmına sızdığında meydana geldi. Şirket, bültenindeki bir gönderide “Ronin Ağı’nda bir güvenlik ihlali oldu Suçluların adalete teslim edilmesini sağlamak için çeşitli devlet kurumlarıyla doğrudan çalışıyoruz” dedi.

Ukrayna NFT’lerini Duyurdu: Savaş İçin Fon Sağlayacak

Ukrayna, Rusya ile olan ihtilaftaki seyrini desteklemek için blok zincir teknolojisinden yararlanmaya devam ediyor. Bugün Ukrayna hükümeti, savaş çabaları için daha fazla fon toplamak amacıyla bir NFT Savaş Müzesi kurdu. Ukrayna'nın NFT koleksiyonu Ukrayna'nın dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, girişimin savaşın anısını korumayı ve Ukrayna kimliğini kutlamayı amaçladığını söyledi. Rusya Ukrayna'yı yok etmek için tankları kullanırken, biz devrim niteliğindeki blok zinciri teknolojisine güveniyoruz. Meta Tarih UA NFT-Müzesi başlatıldı

İlgili İçerik

Axie Infinity ağı Ronin’de hırsızlık

Axie Infinity, finans ve oyunu birleştiren, NFT’ler tarafından desteklenen, bir kullanıcıya kadar izlenebilen benzersiz jetonlar olan bir “oynayarak kazan” sistemi kullanır. Oyuncular, oyuna girmek için yaratık merkezli NFT’ler satın alır ve ardından savaşlarda konuşlandırabilecekleri çeşitli canavarları elde etmek ve yetiştirmek için daha fazla kripto harcarlar.

Ronin hackerları, Ethereum blok zinciriyle ilişkili para birimi olan yaklaşık 174.000 ETH ve yaklaşık 26 milyon USDC ile kaçtı; toplu olarak ikisi şu anda yaklaşık 625 milyon dolar değerinde.

Axie Infinity Twitter hesabı, hack haberlerinden kısa bir süre sonra “Kalmak için buradayız” dedi.

Kripto soygunları neden arttı?

Ticaret faaliyeti arttıkça kripto hack’leri daha yaygın hale geliyor. Aralık ayında Bitmart platformunun hacklenmesi, yaklaşık 200 milyon dolarlık bir para birimi hırsızlığına neden olurken, geçen yaz bir bilgisayar korsanı, blok zincirlerin birlikte çalışmasına izin veren Poly Network’ü de 600 milyon doları aşan bir rakamla dolandırdı, ancak parayı iade etti.

Aktivistler, blok zincirinin anonimliğinin hırsızlığı kolaylaştırdığından endişe ediyor. Tüm işlemler zincirde kaydedilirken, adreslerin kime ait olduğunu bilmek genellikle zordur.

Ronin’in saldırıya uğramış kripto para biriminin ne kadarının genel dolaşıma koyulacağını göreceğiz. Geleneksel para birimine dönüştürme, araştırmacıların dikkatini çekmeden gerçek dünya doları elde etmek için mücadele eden kripto hırsızları için en büyük engellerden biri olarak kabul ediliyor.

Bu tür gerçekler zamanla bilgisayar korsanlarını caydırabilir, çünkü parayı çalmanın savaşın sadece yarısı olduğunu anlayacaklar.

Geçen ay New York’lu bir çift, 2016 yılındaki bir hack’ten elde edilen milyarlarca parayı gerçek para birimine çevirmeye çalıştıktan sonra tutuklandı ve kara para aklamakla suçlandı.