• BITCOIN/TL
  1915073,611
  % 1,59
 • ETHEREUM/TL
  103403
  % 1,11
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % 7,76
 • BITCOIN CASH/TL
  12451.73,538
  % 7,84
 • LITECOIN/TL
  2298.09
  % 2,19
 • COSMOS HUB/TL
  203.39
  % 3,18
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,33
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,37

Ünlü Girişimci, Parasının %20’sini Kriptoya Yatırdı

Ünlü Girişimci, Parasının %20’sini Kriptoya Yatırdı

Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary CNBC’ye yaptığı açıklamada, yatırım varlıklarının beşte birinin kripto para birimlerine ve yeni gelişen dijital varlık endüstrisinde faaliyet gösteren şirketlere bağlı olduğunu söyledi.

O’Leary röportajda, “Milyonlarca dolarım var, portföyümün %20’si artık kripto para birimleri ve blok zincirinde” dedi. Blok zincirleri, kripto para birimlerinin üzerinde çalıştığı dağıtılmış dijital defterlerdir.

Kripto para birimleri, büyük kurumlar ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones ve fon yöneticisi Bill Miller gibi yüksek profilli kişiler de dahil olmak üzere, son yıllarda büyük ilgi ve yatırım çekti. Birçoğu, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i uzun vadeli bir değer deposu olarak lanse ediyor.

Kevin O’Leary kripto destekçisi oldu

Kripto destekçileri, endüstri için erken kazanç olmaya devam ettiğini söylüyor; Bitcoin’in kendisi yalnızca Ocak 2009’dan beri piyasada. Yine de kripto girişimleri milyarlarca dolarlık risk sermayesi çekiyor.

Aynı zamanda, gelişen varlık sınıfı volatil olmaya devam ediyor ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler gibi düzenleyiciler, kriptonun “son derece spekülatif” doğası ve yatırımcı korumasının olmaması konusunda uyardı. Birleşik Krallık’ın mali düzenleyicisinin görevden ayrılan başkanı ayrıca bazı dijital tokenlerdeki pompalama ve boşaltma planları hakkında uyardı.

İsviçre, Ruslara Bağlı Kripto Varlıkları Dondurdu

Cuma günü İsviçre Federal Konseyi, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline yanıt olarak AB tarafından halihazırda uygulanan en son yaptırımlar serisini eşleştirmeyi planladığını açıkladı. Geçen hafta İsviçre Maliye Bakanı Guy Parmelin, Başkan Vladimir Putin'in yakın ortakları da dahil olmak üzere 223 Rus'a ait banka hesaplarını ve fiziksel varlıklarını dondurduğunu söyledi. Bugün itibarıyla AB'nin dört yaptırım paketinin tamamı kabul edildi ve uygulandı. İsviçre'den Kripto Hamlesi Parmelin, oligarklar ve Putin'in yakın sırdaşları da dahil olmak

İlgili İçerik

Kriptoyu eleştirenler arasında, Warren Buffett’in uzun süredir ortağı ve Berkshire Hathaway başkan yardımcısı olan milyarder işadamı Charlie Munger de dijital para birimlerini ve oynaklığını eleştiriyor. Şubat ayında ABD’nin yasaklamasını istediğini söyledi. Buffett da hayran değil, 2018’de Bitcoin’i “fare zehiri” olarak adlandırdı.

Pratikte blok zinciri ağındaki işlemleri doğrulamak için bilgisayarların çalıştırılması anlamına gelen Bitcoin madenciliği eylemi çok fazla güç gerektirir. Sonuç olarak, eleştirmenler Bitcoin madenciliğinin karbon ayak izinden şikayet ettiler.