• BITCOIN/TL
  2126495,635
  % 0,54
 • ETHEREUM/TL
  114981
  % -0,73
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % -0,20
 • BITCOIN CASH/TL
  12713.46,286
  % -0,05
 • LITECOIN/TL
  2440.59
  % 1,70
 • COSMOS HUB/TL
  223.47
  % -0,25
 • CARDANO/TL
  12.55
  % 0,16
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,92

Bu Kriptoya Dikkat! Piyasa Değerine Göre En İyi 100’e Girdi

Bu Kriptoya Dikkat! Piyasa Değerine Göre En İyi 100’e Girdi

Kullanıcıların genel blok zincirleri ve akıllı sözleşmelerle karşılaştığı gizlilik sorunlarını ele alan Secret (SCRT), akıllı sözleşme gizliliği sunar. Diğer blok zincirlerindeki işlemler güvenlidir ancak herkes tarafından görüntülenebilir.

Bazı işlem detaylarının şeffaflığı endişe verici olmasa da, gizlenmesi gereken bazı detaylar var. Bitcoin (BTC) ve diğer blok zincirleri söz konusu olduğunda, sahiplik kimliğinin ihlali, diğer sahiplerin kimliklerinin açığa çıkmasına neden olabilir.

Secret (SCRT) blok zincirinde kullanıcılar, hem izinsiz hem de gizliliği koruyan uygulamalar oluşturabilir ve kullanabilir. Amaç, kullanıcıların verilerinin nasıl görüntülendiğini ve kullanıldığını kontrol etmelerine izin vermektir.

Neden Secret’a İhtiyacımız Var?

Son haftalarda, düzenleyici konuşmalarda belirgin bir artış oldu. İngiltere Merkez Bankası son zamanlarda kriptolar ve bunların finansal istikrara yönelik riskleri konusundaki endişelerini dile getirdi.

Küresel kripto borsası Binance de ateş altına alındı. Geçen ay Binance, Singapur başvurusunu geri çekti ve ayrıca Kanada’da ateş altında kaldı. Ardından, Çin’in devam eden kısıtlamaları ve Hindistan hükümeti ve kripto borsaları arasında vergi kaçakçılığına ilişkin soruşturmaları hakkında son haberler var.

Düzenleyici gözetimin yeniden gündeme gelmesiyle birlikte, kullanıcı gizliliği de bir kez daha önemli bir konu haline geldi. Bununla birlikte, bu mahremiyet ihtiyacı sadece düzenleyicilerin artan ilgisinden kaynaklanmıyor.

Gizlilik, kullanıcıları hedef olmaktan da koruyacaktır ve bu, akıllı sözleşme açıklamalarını düşünmeden öncedir. Akıllı sözleşmeler herkes tarafından görüntülenebilir ve önemli miktarda bilgiyi ifşa eder. Bunlar, sözleşmenin amacını, ilgili kullanıcıları ve girdi ve çıktıları içerebilir. Örneğin, Ethereum’un (ETH) akıllı sözleşme ayrıntıları herkes tarafından görüntülenebilir.

Dünya DeFi, Web3, Metaverse ve daha fazlasını benimsemeye devam ettikçe, gizlilik sorunları muhtemelen daha da büyük bir odak alanı haline gelecek. Sadece Facebook veri sızıntısını ve ardından akıllı sözleşme gizliliğini artırma ihtiyacını görmenin ardından gelen öfkeyi göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Secret (SCRT) İşlem Fiyatı

1 Ocak 2022 Cumartesi günü SCRT %20.74 artışla günü 6.1437 dolardan kapattı. CoinMarketCap’e göre, Secret (SCRT) şu anda piyasa değerine göre 100. sırada yer alıyor. Bu yazının yazıldığı sırada Secret’ın (SCRT) piyasa değeri 900,37 milyon dolardı.

Geçen Ekim ayının en yüksek seviyelerinden gerilemeye rağmen, SCRT 2021’i %733 kazançla kapattı. Daha geniş kripto pazarında fiyat hareketi göz önüne alındığında, Yeni Yıl rallisi piyasa odaklı değildi.

Artan düzenleyici sohbet ve akıllı sözleşme gizliliğine daha fazla odaklanma, yatırımcıların Secret’a (SCRT) olan ilgisini artıracak. Secret (SCRT) piyasa değerine göre ilk 100’de yer aldığından artık kripto piyasası radarında. Daha yüksek fiyat tahmini, Secret’ın (SCRT) yıl sonuna kadar 10.30 dolar seviyelerine dönmesi yönünde.

Direnç seviyelerine bakıldığında, Aralık ayının en yüksek 6,44 dolarından bir kırılma, SCRT’ye 10,00 dolar seviyelerine bir dönüş sağlayabilir. Böyle bir hareket, yıl sonuna kadar 10.30 dolarlık tahminleri özellikle doğru kılacaktır.