• BITCOIN/TL
  1911799,732
  % 1,84
 • ETHEREUM/TL
  103134
  % 1,52
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 9,78
 • BITCOIN CASH/TL
  12361.37,519
  % 8,14
 • LITECOIN/TL
  2291.29
  % 1,73
 • COSMOS HUB/TL
  203.35
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 4,16
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

ABD’li Üniversite Kripto Bağışı Almaya Başladı!

ABD’li Üniversite Kripto Bağışı Almaya Başladı!

Ekim 2021’de San Diego Eyalet Üniversitesinin (SDSU) bir destekçisi olan Campanile Vakfı (TCF), ilk kripto bağışını kabul etti. Şimdi üniversite, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) ile dijital para birimi bağışlarını memnuniyetle karşılayacağını duyurdu.

TCF baş finans sorumlusu David Fuhriman, toplam kripto varlıklarının yüzde birinin, üniversite içinde daha geniş dijital işlemlere izin veren bir sistem üzerinde çalışmak gibi, üniversitenin kripto ile nasıl etkileşime girebileceğini keşfetmeyi amaçlayan kampüs etkinliklerini finanse etmek için kullanılacağını söyledi.

Bu arada, fonların geri kalanı BTC’ye dönüştürülecek ve fiyatın gelecekte artacağı ve daha fazla programa yardımcı olacağı umuduyla hemen likide edilmeyecek.

Kripto piyasası değişken ve varlıkları elinde tutmak potansiyel bir kayba yol açsa da, üniversite yükseliş yaşanacağını düşünüyor. Fuhriman, “Bitcoin’in değeri yükselirse, bu bağış sonsuza kadar sürebilir.” dedi. CFO, SDSU için uzun vadeli faydalar sağlayabileceğine inandıklarının altını çizdi.

San Diego Eyalet Üniversitesi kripto bağış kabul ediyor

SDSU’nun kripto alanına girişi, üniversitede kripto ile ilgili programları desteklemekle ilgilenen diğer potansiyel bağışçıları çekmeyi amaçlıyor. Fuhriman ayrıca, servet yaratma konusunda alışılmadık bakış açılarına sahip olabilecek genç bağışçıların da dikkatini çekebileceğini belirtti.

SDSU, kripto bağışlarını kabul etme konusunda kararlı olsa da, Wikimedia ve Mozilla gibi kuruluşlar bu nedenle ateş altında. Artan sayıda Wikimedia katılımcısı, kriptonun çevre üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle kâr amacı gütmeyen kuruluşu kripto para biriminde bağış kabul etmeyi bırakmaya çağırıyor. Teklife göre, kriptonun kabulü Wikimedia’nın sürdürülebilirlik taahhüdünü ihlal ediyor.

Mozilla da benzer bir sorunla karşı karşıya kaldı. Platformun kripto bağışlarını kabul ettiğini hatırlatan bir tweet attıktan sonra, kuruluş, Mozilla’nın tüm kripto endüstrisinin yalnızca kirlilik ürettiğini ve bunu nakde çevirdiğini düşünen Mozilla’nın kurucu ortağı Jamie Zawinski liderliğindeki takipçilerinden tepkiyle karşılaştı.