• BITCOIN/TL
  1911207,712
  % 1,62
 • ETHEREUM/TL
  103309
  % 1,26
 • RIPPLE/TL
  15.85
  % 6,50
 • BITCOIN CASH/TL
  12368.07,678
  % 7,99
 • LITECOIN/TL
  2303.2
  % 2,99
 • COSMOS HUB/TL
  202.6
  % 3,26
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 2,92
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,17

Ryan Babel’den Kripto Para Tavsiyeleri

Ryan Babel’den Kripto Para Tavsiyeleri

Galatasaray’ın Hollanda’lı yıldızı Ryan Babel kripto para dünyasına ilgi duyan isimlerden bir tanesi. Öyle ki uzun zamandır kripto para dünyasında işlem yapan futbolcu takım arkadaşlarına da bu konuda teşvik ediyor. Yapmış oldukları birikimleri Bitcoin ve diğer altcoin türlerine yatırım yaparak ciddi bir şekilde gelir elde edebileceklerini dile getiriyor.

Babel’i dinleyen Galatasaraylı futbolcular da hallerinden memnun. Öyle ki sarı kırmızı futbolcular yapmış oldukları yatırım sayesinde ciddi gelirler elde ettiklerini hatta aldıkları primden çok daha fazla getirisi olan bir iş olduklarını söylüyorlar. Babel daha öncesinde yapmış olduğu açıklamada Bitcoin almak için kişilerin beklememesi gerektiğini, Bitcoin aldıktan sonra kara geçmek için beklemenin çok daha doğru bir işlem olacağını dile getirmişti.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, 2017 senesinde Bitcoin blockchain’i içerisinden bir kararla ayrılarak piyasaya sürülmüş bir sanal para birimidir ve ayrıca BCH ile gösterilmektedir. En fazla işlem görmekte olan sanal para değerleri içerisinde yer almaktadır. Bitcoin sistemi içerisinde bulunmakta olan blok kaydetme özelliği bulunmakta olan işlemlerin belli bir zaman ve ayrıca limit ile kısıtlanmış olması, yapılmakta olan işlemlerin yavaşlamasına sebep

İlgili İçerik

Bitcoin‘in spor dünyasında örnekleri bununla da kısıtlı değil. NBA takımlarından Sacramento Kings oyuncu maaşlarını Bitcoin ile yatırmayı amaçlayan ilk kulüp olmayı istiyor. Sadece kulüpteki sporcuların değil aynı zamanda personel maaşlarının da dilerlerse Bitcoin ile yapılması amaçlanıyor. İddilara göre kulübün başkanı Vivek Ranadive bunu kısa sürede açıklayacaklarını ve böylece NBA takımları içinde bunu gerçekleştiren ilk kulüp olacaklarını dile getirdi. NBA takımlarında kripto paraya olan ilginin ilk örneği de bu değil. Daha öncesinde Dallas Maverick takımın lisanslı ürünlerini Bitcoin ile satışa sunmuştu. Bu satışlardan 800 milyon dolar ciro eden Dallas geçtiğimiz günlerde Dogecoin’i de resmi olarak kabul etmişti.

Daha öncesinde Türkiye’de amatör takımlardan bir tanesi olan Harunustaspor da transfer ettiği Ömer Faruk Kıroğlu’nun maaşının bir kısmını 0.0524 Bitcoin ile vermişti. O dönem 0.0524 Bitcoin yaklaşık olarak 2 bin lira ediyordu. Bu olay 30 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşti. Eğer futbolcu bu Bitcoin’i bozdurmadıysa şu anda 0.0524 Bitcoin yaklaşık olarak 25.145 TL ediyor.