• BITCOIN/TL
  2182936,697
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  113815
  % -1,75
 • RIPPLE/TL
  20.72
  % 5,36
 • BITCOIN CASH/TL
  12220.81,663
  % -2,84
 • LITECOIN/TL
  2411.23
  % 1,21
 • COSMOS HUB/TL
  206.41
  % -0,18
 • CARDANO/TL
  13.75
  % -1,54
 • TETHER/TL
  32.86
  % -0,22

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, 2017 senesinde Bitcoin blockchain’i içerisinden bir kararla ayrılarak piyasaya sürülmüş bir sanal para birimidir ve ayrıca BCH ile gösterilmektedir. En fazla işlem görmekte olan sanal para değerleri içerisinde yer almaktadır.

Bitcoin sistemi içerisinde bulunmakta olan blok kaydetme özelliği bulunmakta olan işlemlerin belli bir zaman ve ayrıca limit ile kısıtlanmış olması, yapılmakta olan işlemlerin yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bitcoin Cash sayesinde bu problemin önüne geçilmiş ve aynıca para transferi işlemlerindeki problemlerin aşılması hedeflenmiştir.

Bitcoin sistemi içerisinde yaşanmakta olan problemlerin giderilmesi maksadıyla çok kez konuşulmuş olsa da bir merkezinin bulunmaması, bu tarz bir gelişmeyi imkansız bir şekle getirmiş bulunmaktaydı. İlk zamanlarda kötüye kullanım sorununun önüne geçebilmek için kurulmuş olan bu sistemin, Bitcoin’e olan ilginin artması ve aynı zamanda kullanıcı miktarının artması ile önemli bir sorun haline gelmiş bulunmaktadır.

En İyi 4 Kripto Para Platformu

Bitcoin’in son zamanlarda rekor üstüne rekor kırması insanların kripto paralara olan ilgisini artırmış durumda. Kripto Para borsasında yer almak, alım satım işlemleri yapmak isteyenler hangi platforma üye olacağı konusunda karar veremiyorsa, aşağıda listelenen kripto para platformları hakkında verilen temel bilgiler ışığında karar alabilir. Binance 2020 yılı sonu itibariyle son 24 saat

İlgili İçerik

Bitcoin tasarımcıları bu problemin çözümü Bitcoin için kullanılmakta olan sistemini yenilemek yerine blockchain çerçevesinde yeni bir coin piyasaya sürmeyi tercih etmektedir. Bitcoin Cash ilk piyasa ile tanıştığında, yatırımcıların hesaplarına Bitcoin kadar Bitcoin Cash eklenmişti.

Bitcoin Cash ile birlikte, Bitcoinde bulunmakta olan problemlerin çözüme kavuşması blok çerçevesinin 1 MB şeklindeki potansiyelinin 8 MB’e artırılarak bloklara eklenen işlem miktarının yükseltilmesi ile işlemlerin daha süratli ve verimli bir halde yapılması temin edilmiştir.

Bitcoin Cash’in Avantajları

Bitcoin Cash, bloklarının potansiyelini Bitcoin’den ayrı bir şekilde 8 MB’e yükseltilmesi ile birlikte daha hızlı bir şekilde onay almaktadır. Bitcoin sistemi içerisinde bulunmakta olan SegWit sözleşmesini ortaya koyarak hem blok potansiyelini yükseltmiştir arttırmıştır. En fazla işlem görmekte olan sanal paralardan biri olmasının ortaya koymuş olduğu avantaj ile işlemlere devam etmektedir.