• BITCOIN/TL
  2059587,228
  % 4,19
 • ETHEREUM/TL
  99267
  % 2,52
 • RIPPLE/TL
  16.24
  % 2,18
 • BITCOIN CASH/TL
  15555.89,726
  % 4,95
 • LITECOIN/TL
  2629.52
  % 3,76
 • COSMOS HUB/TL
  266.23
  % 2,40
 • CARDANO/TL
  14.66
  % 2,87
 • TETHER/TL
  32.49
  % 0,05

Rus Milyarderler Gizlice Kripto Satmaya Başladı

Rus Milyarderler Gizlice Kripto Satmaya Başladı

Şirket yöneticileri ve finansal kaynaklar, Rusların servetleri için güvenli bir sığınak aradığı için Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) kripto firmalarının milyarlarca dolarlık sanal para birimini tasfiye etme talepleriyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Kaynaklar, bazı müşterilerin BAE’de gayrimenkul yatırımı yapmak için kripto para birimini kullanırken, diğerlerinin sanal paralarını sabit para birimine dönüştürmek ve başka yerlerde saklamak için oradaki firmaları kullanmak istediğini söyledi.

Bir kripto firması, son 10 gün içinde İsviçreli brokerlerden, müşterilerinin İsviçre’nin varlıklarını donduracağından korktukları için milyarlarca dolarlık Bitcoin’i tasfiye etmek isteyen çok sayıda sorgu aldı. Bir yönetici, taleplerin hiçbirinin 2 milyar dolardan daha azına yönelik olmadığını da sözlerine ekledi..

“Bir adamımız var, kim olduğunu bilmiyorum ama bir komisyoncu aracılığıyla geldi ve ‘125.000 Bitcoin satmak istiyoruz’ dediler. Ben de ‘Ne? Bu 6 milyar dolar’ dedim. Yönetici, “Evet, Avustralya’daki bir şirkete göndereceğiz’ dedi.”

Ruslar, kripto yoluyla BAE’ye akın ediyor

İsviçre Ekonomik İlişkiler Sekreterliği (SECO), kripto varlıklarının İsviçre’nin “normal” Rus varlıklarına ve bireylerine uyguladığı aynı yaptırımlara ve önlemlere tabi olduğunu, bu nedenle bir kişiye yaptırım uygulanırsa kripto varlıklarının da dondurulması gerektiğini söyledi.

Körfez’in finans ve iş merkezi ve büyüyen bir kripto merkezi olan Dubai, uzun zamandır dünyanın ultra zenginlerini kendine çekiyor. Ayrıca BAE’nin Batılı müttefikler ile Moskova arasında taraf tutmayı reddetmesi, Ruslara paralarının güvende olduğunun sinyalini verdi.

Şirketi, insanların mülk satın almasına yardımcı olmak için bir kripto para birimi hizmetiyle ortaklık kuran bir emlak komisyoncusu, “Dubai’ye çok sayıda Rus ve hatta Belaruslu’nun geldiğini ve getirebilecekleri her şeyi, kriptoda bile getirdiğini gördük” dedi.

Biden’in Belirsiz Kripto Kararı Pazarı Nasıl Etkiledi?

ABD Başkanı Joe Biden'ın devlet kurumlarının kripto pazarını çevreleyen konulara daha yakından bakmaları için uzun zamandır beklenen yürütme emri, olası düzenleme konusunda net bir yolu olmamasına rağmen endüstri tarafından kutlanıyor. Bitcoin Çarşamba günü %11 kadar yükseldi. İkinci en büyük token olan Ether, %8'den fazla kazanırken, sözde altcoinler de ralli yaptı. Biden'ın kararı için kripto endüstrisinden gelen açıklamalar Circle'ın kurucu ortağı, CEO'su ve başkanı Jeremy Allaire: “Biden İdaresinin dijital varlıklarla ilgili

İlgili İçerik

BAE’deki bir finans kaynağı, Rusların paralarını diğer yargı alanlarından Körfez devletine sokmanın bir yolu olarak kripto kullanarak Dubai’de mülk satın aldıklarını doğruladı.

Kripto para borsaları, Rusya’nın “özel operasyon” olarak adlandırdığı Moskova’nın Ukrayna’yı işgali üzerine Batı tarafından yaptırım uygulanan Rusların hesaplarını engellediklerini söyledi.

Coinbase Global ve Binance gibi büyük borsalar, kriptonun yaptırımlardan kaçmak için bir araç olarak kullanılmamasını sağlamak için adımlar attıklarını ve konuyla ilgili kolluk kuvvetleriyle iş birliği yaptıklarını söylüyor.

Yine de, kripto kullanıcılara yüksek derecede anonimlik sunduğundan, Almanya ve Estonya gibi Avrupa ülkeleri bu hafta yaptırımların kırılmasına izin verebilecek boşlukları ortadan kaldırmak için daha sıkı gözetim çağrısında bulundu.

Üç Batılı diplomat, son haftalarda mülkleri de dahil olmak üzere servetleri için BAE’ye sığınan Rusların sayısından giderek daha fazla endişe duyduklarını ve bazılarının yaptırım altındakiler adına hareket edebileceği konusunda temkinli olduklarını söyledi.