• BITCOIN/TL
  1910678,409
  % 1,42
 • ETHEREUM/TL
  103257
  % 1,11
 • RIPPLE/TL
  15.85
  % 6,51
 • BITCOIN CASH/TL
  12355.54,739
  % 7,85
 • LITECOIN/TL
  2297.34
  % 2,51
 • COSMOS HUB/TL
  202.47
  % 3,04
 • CARDANO/TL
  13.64
  % 3,28
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,15

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile Yasal Mücadele Hakkında “İyi” Hissediyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile Yasal Mücadele Hakkında “İyi” Hissediyor

Ripple’ın ABD Menkul değerli ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaşı beşinci ayına girerken, CEO Brad Garlinkhouse Fox Business ise şirketinin mahkemede kayıt ettiği ilerleme konusunda “gerçekten sevindiğini” hissettiğini açıkladı:

“Mahkemelerde bu zamana kadar kaydedilen ilerleme durumunda kendimi gerçekten muhteşem hissediyorum.”

Son dakika durumlarından anında haber almak için bizi Twitter ve instagram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bilindiği gibi Ripple, sulh savcısı Sarah Netburn’ün zorlayıcı araştırma önerisini kısmen kabul etmesiyle birkaç ufak yasal galibiyet elde etmeyi mümkün kıldı.

Garlinghouse, açık taraflı bir teknoloji olarak XRP’nin Bitcoin ile Ethereum‘dan değişik olmadığı konusunda ısrarcı davranmaya devam ediyor. Çünkü Ripple token’ı oluşturduğunu inkâr etmeye devam ediyor. Önde giden ödeme şirketlerinde BitPay’in XRP’yi desteklemesinin de token’ın menkul kıymet olmadığına yönelik örneklerden biri olduğunu söylüyor:

“Bu, XRP’nin de menkul kıymet olmadığına yönelik birçok örnekten biridir. Para birimi olarak kabul edilir. Ripple, sınır ötesi ödeme sıkıntılarını çözmek için bunu bir para birimi olarak devam ettirdi.”

Bu ayın ortalarında, SEC şikayetinde kişisel sanıklar olarak adlandırılan Brad Garlinghouse, ile Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve davayı inkâr etmek için ortak taleplerini sundular.

Ripple’ın SEC’de olan keşif anlaşmazlıkları germeye devam ederken, şimdi şirketi taciz etmekle şüpheleri üzerine çekti. Daha önce bildirildiği zaman SEC şimdi yargıçtan keşif zamanının kapsamını harici belgelerle sınırlamasını talep ediyor, böylece Ripple’ın dahili iletişimlerine erişimine engel oluyor.

Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Dava ile Alakalı Yeni Ayağından Ayrıntılar

Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Dava ile Alakalı Yeni Ayağından Ayrıntılar Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın (XRP) şirketin ortak isimlerinden ve denizaşırı borsalardan veri almak amacıyla yabancı düzenleyicilere mutabakat yaptı (MoU) istekleri göndermesine müsaade edilip edilmeyeceğine karar verecek. Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın (XRP) şirketin ortak isimlerinden ve denizaşırı borsalardan veri almak için yabancı düzenleyicilere mutabakat yaptı. (MoU) istekleri göndermesine müsaade edilip edilmeyeceğine karar verecek.

İlgili İçerik

Fakat Garlinghouse, şirketinin SEC’i taciz etmeye yeltendiğini reddediyor:

“Ripple gibi ufak bir şirketin ABD Menkul değerli ve Borsa Komisyonu’na karşı tahrik edici olarak nitelendirilebileceğini hayal etmek kolay değil. Onun liderliğindeki Jay Clayton, bu davayı açmaya karar kıldı ve biz de kendimizi savunacağız. Açıklamasında bulundu.