• BITCOIN/TL
  1912693,404
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  103301
  % 1,46
 • RIPPLE/TL
  16.26
  % 9,21
 • BITCOIN CASH/TL
  12387.4,102
  % 7,87
 • LITECOIN/TL
  2294.99
  % 2,25
 • COSMOS HUB/TL
  203.28
  % 3,42
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,65
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,31

Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Dava ile Alakalı Yeni Ayağından Ayrıntılar

Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Dava ile Alakalı Yeni Ayağından Ayrıntılar

Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Dava ile Alakalı Yeni Ayağından Ayrıntılar

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın (XRP) şirketin ortak isimlerinden ve denizaşırı borsalardan veri almak amacıyla yabancı düzenleyicilere mutabakat yaptı (MoU) istekleri göndermesine müsaade edilip edilmeyeceğine karar verecek.

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın (XRP) şirketin ortak isimlerinden ve denizaşırı borsalardan veri almak için yabancı düzenleyicilere mutabakat yaptı. (MoU) istekleri göndermesine müsaade edilip edilmeyeceğine karar verecek. Hakim her şeyi göz önünde tutttuktan sonra, vereceği kararını önümüzdeki haftalarda açıklayacak. SEC’de kıdemli bir mahkeme avukatı olan Jorge Tenreiro, MoU’nun gerekli olmadığını iddiasında bulunarak , menkul kıymet ve para akış şemasının bir ülkenin sınır kesimlerinde durmadığını açıkladı:

“Talep ettikleri şey, ABD’yi ve SEC’i bu çok yönlü sürecin dışında tutmak. Menkul kıymet ve para akış şeması bir ülkenin sınırları içinde durmuyor. En mühim güçlerimizden biri aynı mesleği yapmış olduğumuz iş birliğidir.”

SEC buna ilaveten , bu verilerin özel olması nedeniyle mutabakat zaptının iç özelliğini açıklama düşüncesinde değil.

Ripple Haksızlıktan Yakınmaya devam ediyor

Ripple, SEC’in sanıklardan “haksız avantaj kazanmaya ” çalıştığı iddiasını ortaya atarak , teşkilatın “özel keşif görevlerinde ” sahip olmadığını ifadelerine ekledi.

Şirketin avukatı, düzenleyiciyi “ABD hükümetinin ağırlıl durumundan ve gücünden” faydalanmakla suçlayarak MoU süresinde mecbur olduğunu iddia etti. Michael Kellogg, SEC’in koşulları uygulamaya devam ederken, “argümanını destekleyeceğini iddia ettiği verileri kazanmak için” gizlice çalışmalar yaptığını iddia ediyor.Rippe yapmış olduğu savunmada, SEC’in yaptığı araştırmaların sonucunda yabancı mahkemelerin koşulları dışında olduğu hakkında ısrarını sürdürüyor.

“SEC’in yapmış olduğu şey, federal mahkeme koşullarının tamamen dışında yer almakta . Dışarıdan bize SEC’in onlardan veri almaya çalıştığını bilgisi gelene dek bunu fark edemedik. Bunu bilselerdi mahkemenin koşullarına riayet ederlerdi .”