• BITCOIN/TL
  2194852,290
  % -2,93
 • ETHEREUM/TL
  123822
  % -2,63
 • RIPPLE/TL
  17.04
  % -1,68
 • BITCOIN CASH/TL
  14992.8,259
  % -6,22
 • LITECOIN/TL
  2668.91
  % -3,71
 • COSMOS HUB/TL
  277.47
  % -0,27
 • CARDANO/TL
  14.73
  % -3,08
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,16

Meta’dan Yeni Kripto Para Geliyor: Metaverse’de Kullanılacak

Meta’dan Yeni Kripto Para Geliyor: Metaverse’de Kullanılacak

Facebook’un ana şirketi Meta Platforms, Diem stabilcoin projesini kapatmış olabilir, ancak yakın zamanda token dünyasına katılma şansından vazgeçmiyor. Konuya aşina olan kaynaklara göre, şirket metaverse için kendi tokenlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve Facebook personeli bu tokenlara ‘Zuck Bucks‘ diyor.

Kaynaklar Financial Times’a verdiği demeçte, sosyal medya devinin finansal kolu olan Meta Financial Technologies, şirketin token yaratma dünyasına girişinden sorumluydu.

Zuck Bucks, büyük olasılıkla blok zincirine dayalı kripto para birimi olmayacak. Bunun yerine, Meta şu anda firma tarafından merkezi olarak kontrol edilecek uygulama içi tokenlere yöneliyor. Bu tür tokenler, belirli bir oyunda kullanılan ve o belirli ekosistemin dışında herhangi bir değeri olmayan oyun tokenlerine benzer olur.

Meta’nın metaverse’ine özel Zuck Bucks token geliyor

Ancak Meta, Zuck Bucks ile durmayacak. FT, şirketin Facebook uygulama ekosistemindeki anlamlı katkılar için bir ödül olarak verilecek itibar tokenleri oluşturmaya da baktığını bildirdi. Ayrıca Instagram’daki etkileyiciler için içerik oluşturucu paralarını araştırıyor.

Ancak kaynakların basına söylediği gibi, nihai karar henüz verilmedi ve Meta her an planlarını değiştirebilir hatta bırakabilir.

Zilliqa (ZIL) Metaverse Duyuruldu: Katman-1’in İlk Projesi

Geçen yılın sonlarında, Zilliqa (ZIL), bir hizmet olarak metaverse (MaaS) platformu Metapolis aracılığıyla metaverse'e girme planlarını duyurdu. Birinci katman blok zinciri, Cumartesi günü platformunu başlattı ve bunu yapan türünün ilk örneği olarak tarihe geçti. Miami etkinliği yalnızca platformu pazarlamakla kalmadı, aynı zamanda tokeninin fiyatı için de iyi haberler getirdi. Bundan sonraki olaylar da Zilliqa ile ilk on kripto para biriminden biri olan Solana (SOL) arasındaki karşılaştırmanın temelini oluşturdu. Perşembe günü

İlgili İçerik

Metaverse token geliştirilmesi, Facebook’un yeni sanal dünyanın lideri olma yolunda önemli bir faktör olabilir. Meta’yı yeniden markalaştırdığından beri, hem Instagram hem de Facebook ile işin sosyal medya tarafı, metaverse’i büyümenin sınırı olarak gördüğünü açıkça belirtti. Bu belirteçler, çoğu oyunda gösterildiği gibi kullanıcıları bağımlı tutabilir.

Ancak insanlar, Facebook’un metaverse üzerinde görünüşte tekele sahip olduğu bir dünya istiyor mu? Tam olarak belli değil. CNF’nin bildirdiği gibi, Şubat ayında yapılan bir araştırmaya katılanların yüzde 77’si Mark Zuckerberg’in metaverse’i yönetmesini istemediklerini söyledi.