• BITCOIN/TL
  2068553,528
  % 5,17
 • ETHEREUM/TL
  99583
  % 3,72
 • RIPPLE/TL
  16.28
  % 4,62
 • BITCOIN CASH/TL
  15712.47,443
  % 6,48
 • LITECOIN/TL
  2651.62
  % 5,08
 • COSMOS HUB/TL
  267.18
  % 4,12
 • CARDANO/TL
  14.76
  % 4,73
 • TETHER/TL
  32.5
  % -0,04

Messi Fan Token Elçisi Oldu: 20 Milyon Dolarlık Anlaşma

Messi Fan Token Elçisi Oldu: 20 Milyon Dolarlık Anlaşma

Reuters’in bir raporuna göre Lionel Messi, fan token sitesinin küresel marka elçisi olmak için Socios ile 20 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Paris-Saint Germain futbol kulübünde oynayan ve Arjantin milli takımının kaptanlığını yapan Messi, önümüzdeki üç yıl boyunca değişimi destekleyecek.

Duruma yakın bir kaynak, Reuters’e işlemin kripto para birimini içermediğini söyledi. Messi geçen Ağustos ayında Barselona’dan Paris-Saint Germain kulübüne transfer olduğunda, imza ücretinin bir parçası olarak Socios’tan “çok sayıda” taraftar tokeni aldığını belirtti.

Taraftar tokenleri, çoğunlukla farklı spor takımlarını temsil eden ve taraftarların takımlarının toplulukları içinde kadro numaraları ve kutlama şarkıları gibi küçük kararlarda oy verme hakkı kazanmalarını sağlayan bir tür kripto para birimidir. Socios; ​​​​futbol, ​​​​hokey, basketbol ve daha pek çok farklı takım için taraftar jetonlarına ev sahipliği yapıyor.

Messi yaptığı açıklamada, “Taraftarlar desteklerinden dolayı tanınmayı hak ediyor. Socios.com’un dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için daha bağlantılı ve ödüllendirici bir gelecek yaratma misyonuna katılmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Messi ve Socios.com fan token için anlaştı

Odell Beckham Jr. ve Aaron Rodgers gibi bazı futbolcuların maaşlarının tamamını veya bir kısmını kripto olarak almasıyla daha fazla sporcu ve spor takımı kriptoya giriyor. NFL ayrıca blok zinciri şirketlerini tanıtmak isteyen tüm takımlara onay verdi.

Bununla birlikte, spor ve kriptonun kesişimi tartışmasız gelmedi. Aralık ayında İngiltere, Arsenal FC taraftar jetonunu tanıtan iki reklamı, kripto para birimini satın almanın getirdiği riskleri düzgün bir şekilde ortaya koymadığını gerekçe göstererek yasakladı.

Bu ayın başlarında çıkan bir rapor, Socios’u danışmanlara vaat edilen kripto para birimi ödemelerini zamanında yapmamakla suçladı. Socios CEO’su Alexandre Dreyfus tarafından Socios’un kripto para birimi olan Chiliz’i satın alan yatırımcıları korumak için, danışmanlara “bedava para” vermeyeceğini söylediği mesajlar yayınladı.

Dreyfus, “Tıpkı diğer para birimleri ve kripto para birimleri gibi, CHZ’nin fiyatındaki herhangi bir değişiklik, ağırlıklı olarak hakim piyasa koşullarından kaynaklanmaktadır. CHZ’nin bu kadar önemli bir piyasa değeri ile, uygun çalışanlar için herhangi bir ödül yapısının fiyatı üzerinde ihmal edilebilir bir etkisi vardır” dedi.