• BITCOIN/TL
  1912693,747
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  103301
  % 1,46
 • RIPPLE/TL
  16.26
  % 9,21
 • BITCOIN CASH/TL
  12387.4,665
  % 7,87
 • LITECOIN/TL
  2294.99
  % 2,25
 • COSMOS HUB/TL
  203.28
  % 3,42
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,65
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,31

Binance CEO’su Kriptonun Karşılaştığı En Büyük Zorluğu Açıkladı

Binance CEO’su Kriptonun Karşılaştığı En Büyük Zorluğu Açıkladı

Changpeng “CZ” Zhao, Binance’i 2017’de piyasaya sürdü ve bazı kaynaklara göre şirket, 180 günde dünyanın en büyük kripto para borsası haline geldi. Wall Street Journal kısa süre önce Binance’in günlük işlemlerinin, en yakın dört rakibinin toplamından daha değerli bir hacim olan 76 milyar dolar olduğunu bildirdi.

WSJ’ye göre, 2021’in ilk yarısında Binance, Afrika ve Orta Doğu’dan 151 milyon ve Nijerya’dan 11 milyon tıklama aldı. Chainalysis’e göre bu rakamlar, Temmuz 2020’den Haziran 2021’e kadar 105.6 milyar dolar değerinde kripto para biriminin işlem gördüğü Afrika’daki kripto ticaretinin genel etkinliğini vurguluyor.

Değer olarak %1,200’ün üzerinde büyümesine rağmen, Afrika hala bu dönemde işlem gören küresel kripto değerinin yalnızca %2’sini oluşturuyor. Kıtada kripto para birimi, blok zinciri ve merkezi olmayan finans zemin kazanırken Binance, bu faaliyetleri yürütmede lider olmak istiyor. Bununla birlikte, bunun gerçekleşmesi için şirketin, kripto faaliyetlerinin en önde gelen iki kripto ağırlıklı iki ülkesinde, Nijerya ve Kenya’da kripto faaliyetlerinin yasaklandığı kıtada karşılaşabileceği düzenleyici zorlukları dikkate alması gerekecek.

Halihazırda ABD, Çin, Birleşik Krallık, Japonya, Malezya, Tayland ve AB’deki düzenleyici kurumlardan, son yıllarda kontrolsüz ve kontrolsüz büyümesinden endişe duyan birkaç darbe alıyor. TechCrunch ile yaptığı bu röportajda Zhao, Afrika’da kripto kullanımı ve benimsenmesi, Binance faaliyetleri ve şirketin düzenleme konusundaki duruşunu tartıştı.

Binance CEO’sundan kritik kripto açıklaması

Soru: Kripto, birçok hükümetin düzenlemeye çalıştığı bir endüstridir. Senin görüşün nedir? Kripto düzenlenmeli mi?

Zhao: Düzenleme, kripto endüstrisi için çok önemlidir ve alanla ilgilenen tüketiciler ve kurumlar arasında güven inşa etme yolunda uzun bir yol kat edecektir. Sonuç olarak, kripto kitlesinin benimsenmesini gerçekleştirmek için uygun düzenleme gerekiyor ve yerel düzenleyicilerle proaktif olarak işbirliği yaparak ve endüstriyi ortak bir hedefe yönlendirerek bunu sağlıklı bir şekilde kolaylaştırmaya inanıyoruz: kullanıcılara fayda sağlamak ve onları korumak.

Görüşümüz, düzenleyicilerin %10, %20, %80, %99 [kripto] benimsemesine ulaşmak için gelmesinin harika olduğu. Bununla birlikte, kriptonun büyümesini engellemek yerine düzenlemenin tamamlaması da aynı derecede önemlidir. Genel olarak, etkili düzenlemeler, büyümeyi ve yeniliği teşvik ederken tüketicileri korurken, kötü hazırlanmış düzenleyici politikalar büyümeyi engeller ve eski, etkisiz süreçleri ve kurumları korur.

Soru: Dünyanın en büyük borsası olan Binance’in ABD, Avrupa ve Çin’de neden bu kadar çok düzenleyici sorunu var? Şrket bunları ele almak için hangi adımları atıyor?

Her kripto para borsasının dünyanın her yerindeki düzenleyicilerle yakın işbirliği içinde olduğuna inanıyorum. Sektör liderleri olarak birçok kişi sektörü ve Binance’i görüyor. Örnek olarak liderlik etme ve ortak hedefleri ileriye taşımak için düzenleyicilerle ortak olma fırsatına sahip olduğumuz için bunu hafife almıyoruz.

Kullanıcılar bize güvendiği için en büyük kripto borsasıyız. Bu güveni, kullanıcıları koruyan birçok karar ve eylemle kazandık. En iyi uygulamalarımızı tüm dünyadaki sektör ve düzenleyicilerle paylaşmak istiyoruz. Bunun daha sağlıklı bir endüstrinin şekillenmesine yardımcı olacağına inanıyoruz.

Tüm yerel düzenleme yönergeleriyle uyumluluğu sağlama çabalarının bir parçası olarak, kısa süre önce yeni ürünleri piyasaya sürdük; FATF Seyahat Kurallarına Uyum’u desteklemek için Shyft Network’ün Veriscope’u ve kullanıcıların kişisel vergi yükümlülüklerini hızla yerine getirebilmeleri için Vergi Raporlama Aracı API’miz gibi.

Ayrıca, Yeni Hesaplar için Vadeli İşlem Kaldıraçını güncelleme ve bir dizi pazarda buna erişimi kısıtlama ve platform genelinde zorunlu bir KYC [müşteri tanıma] gereksinimi başlatma dahil olmak üzere mevcut hizmetlerimizi de inceledik. Ayrıca yakın zamanda, uyumluluk konusunda güçlü bir geçmişe sahip birkaç üst düzey yeteneği işe aldık.