• BITCOIN/TL
  2040642,500
  % 3,06
 • ETHEREUM/TL
  98789
  % 1,29
 • RIPPLE/TL
  16.15
  % 1,05
 • BITCOIN CASH/TL
  15512.7,579
  % 2,67
 • LITECOIN/TL
  2616.48
  % 2,13
 • COSMOS HUB/TL
  264.59
  % 0,92
 • CARDANO/TL
  14.54
  % 0,82
 • TETHER/TL
  32.46
  % -0,08

Kripto Piyasası Bitti mi? İşte Uzmanlardan Açıklamalar

Kripto Piyasası Bitti mi? İşte Uzmanlardan Açıklamalar

Kripto para piyasasındaki son satışlar, sektörden 1 trilyon dolarlık piyasa değerini sildiği için yatırımcılara bir darbe oldu. Katliam o kadar yoğundu ki, Bitcoin ve Ethereum gibi devler de dahil olmak üzere büyük kripto para birimleri zirveden bu yana değerlerinin yarısına kadar kaybetti, diğer altcoinler ise daha fazla acı hissetti.

Federal Rezerv’den gelen azalan sinyaller, yükselen tahvil getirileri, baskı sinyalleri ve düzenleyici katılık, kripto alanındaki hissiyat üzerinde baskı oluşturdu. Görünüşe göre kripto topluluğu için dünyanın sonu geliyor ve kripto piyasası ölmeye başlıyor. Kısa bir toparlanmanın ardından dijital token piyasası yeniden kırmızıya döndü.

Kripto Piyasası Ölmedi ama Risk Var

WazirX Trade Desk, kripto piyasasının son zamanlarda düştüğünü ve kripto piyasasının öldüğünü söylemek için henüz çok erken olduğunu söyledi. Argümanını desteklemek için, Intel’in Bitcoin madenciliğine başladığını belirtti. Şirket, Bitcoin madenciliği çipini ortaya çıkarmayı planlıyor ve yaklaşık 300 banka, yılın ilk yarısında Bitcoin ticaretine başlamayı planlıyor.

“Microsoft, dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden biri olan Activision’ı satın alarak, ‘Metaverse’e odaklandığını ve Twitter’ın NFT doğrulamalarını kullanıma sunarken Instagram’ın NFT’leri entegre etmeyi planladığını yineledi.”

Piyasa uzmanları, kripto pazarındaki son düşüşün sektöre özgü bir durum olmadığını söyledi. Yönetim kurulu genelindeki finansal piyasalar, dijital belirteç alanında bir darbe aldı ve duyguyu sarstı. Mudrex CEO’su ve kurucu ortağı Edul Patel, ne yazık ki kriptonun hala borsa ile oldukça ilişkili olduğunu ve her şeyin sonunda kripto pazarını etkileyeceğini söyledi.

Ancak Çin, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde emlak geliştiricileri patlamaya başlayınca faiz indirimleriyle piyasaları şaşırttı. Bu, iç piyasaları daha yükseğe itme girişimidir. Piyasa uzmanları, kripto para piyasasının mevcut aşamadan düşmeyeceğine inanıyor ve piyasanın öldüğü teorisini reddediyor.

Mudrex’ten Patel, “Birkaç kurumun milyarlarca dolar kazanmasıyla bu iyi bir satın alma fırsatı. Zincir üzerindeki metriklere bir bakış, balinaların şu anda sürekli olarak düşüşü satın aldığını açıkça gösteriyor.” dedi.

Borsa da son aylarda düşük performans gösterdi, ancak yine de yatırımcı güveninden yararlandığını sözlerine ekledi. “Kripto yatırımında sabırlı olmaya ve Fed’den kripto para birimini stabilize edecek bazı düzenleyici netlik beklemeye ihtiyaç var.” dedi.