• BITCOIN/TL
  2060166,158
  % 4,21
 • ETHEREUM/TL
  99599
  % 2,91
 • RIPPLE/TL
  16.26
  % 3,83
 • BITCOIN CASH/TL
  15693.19,745
  % 5,27
 • LITECOIN/TL
  2651.79
  % 4,39
 • COSMOS HUB/TL
  267.52
  % 3,08
 • CARDANO/TL
  14.75
  % 3,55
 • TETHER/TL
  32.51
  % -0,61

Japonya’dan Kripto Platformlarına Rusya Çağrısı!

Japonya’dan Kripto Platformlarına Rusya Çağrısı!

Japon yetkililer Pazartesi günü kripto borsalarına Ukrayna’daki savaş nedeniyle Rusya ve Beyaz Rusya’ya karşı varlık dondurma yaptırımlarına tabi kripto varlıkları içeren işlemleri askıya almalarını emretti.

Japonya’dan gelen adım, G7’nin yaptığı açıklamada, Batılı ülkelerin “zenginliklerini artırmak ve transfer etmek için dijital varlıkları kullanan yasadışı Rus aktörlere maliyet uygulayacağını” söyledikten sonra atıldı.

G7 gelişmiş ekonomileri arasında, kripto para birimlerinin Rus kuruluşları tarafından ülkeye Ukrayna’yı işgal ettiği için uygulanan mali yaptırımlar için bir boşluk olarak kullanıldığına dair artan endişeler var.

G7, Rusya’nın Kripto Kullanımını Durdurmak İstiyor

G7 ülkeleri, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından Batı yaptırımlarını atlatmak için bireylerin ve şirketlerin kripto para kullanmasını engellemenin yollarını araştırıyor. G7 ülkelerinin (Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD) maliye bakanları ve merkez bankası başkanları bu hafta sanal toplantılar düzenledi. Ukrayna'nın karşılıksız token (NFT) müzayedesi kârlı bir şekilde sona erdi. Çeşitli basında çıkan haberlere göre, Rusya 6.75 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) topladı. İhale süreci, NFT bayrağının listelendiği

İlgili İçerik

Japonya, Kripto Borsalarının Rusya Yaptırımlarına Uymasını İstedi

ABD Hazine Bakanlığı, Cuma günü ABD merkezli kripto para birimi firmalarının yaptırım hedefleri olan işlemlerde bulunmamalarını gerektiren yeni bir kılavuz yayınladı.

Japonya Finansal Hizmetler Dairesi’nden üst düzey bir yetkili, “G7 ivmesini canlı tutmak için bir duyuru yapmaya karar verdik. Ne kadar erken o kadar iyi” dedi.

FSA ve Maliye Bakanlığı ortak bir açıklamada, Japon hükümetinin yaptırımları ihlal edecek kripto varlıkları kullanarak fon transferine karşı tedbirleri güçlendireceğini söyledi.

Japonya, özel dijital para birimleri üzerinde daha katı kurallar koyma konusunda finansal düzenleyiciler arasında küresel bir değişimi geciktirirken, G7 zengin güçleri ve 20 güç santrali grubu, “stabilcoinler” için daha fazla düzenleme çağrısında bulundu.

FSA yaptığı açıklamada, kripto varlıkları da dahil olmak üzere yaptırımlar altındaki hedeflere yetkisiz ödemelerin üç yıla kadar hapis cezasına veya 1 milyon yen (8.487.52 dolar) para cezasına çarptırılabileceğini söyledi. Bir endüstri derneğine göre, 4 Mart itibarıyla Japonya’da 31 kripto borsası var.

Küresel düzenleyiciler, popülaritesindeki artış göz önüne alındığında, yatırımcılar için kripto pazarının güvenliği konusunda endişe duymaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, spot Bitcoin borsasında işlem gören fonlar için çeşitli başvuruları reddetmenin başlıca nedenlerinden biri olarak piyasa manipülasyonu potansiyelini gösterdi.