• BITCOIN/TL
  2175316,695
  % -0,63
 • ETHEREUM/TL
  113223
  % -1,93
 • RIPPLE/TL
  20.56
  % 4,91
 • BITCOIN CASH/TL
  12123.84,509
  % -3,06
 • LITECOIN/TL
  2402.99
  % 1,20
 • COSMOS HUB/TL
  205.68
  % -0,22
 • CARDANO/TL
  13.7
  % -1,23
 • TETHER/TL
  32.86
  % -0,22

Hedera Hashgraph Nedir?

Hedera Hashgraph Nedir?

Son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeyi başaran Hedera Hashgraph nedir, nasıl ve nereden satın alınır? Hedera Hashgraph merkezi olmayan ve hiçbir kuruluş ile bağı olmayan bir kripto para ağıdır. İnsanların zihninde blok zincirinin sınırlarını aşan platform olarak yer edinmiştir. Dijital dünyada yatırımcıların istek ve ihtiyaçlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmesi için tasarlanmıştır. Platformun temel amacı her yatırımcı için kamusal bir ortam yaratmak iken yanı sıra güvenilir, işlem hızı yüksek, stabil ve adil bir hizmet sunmaktır.

Hedera platformu çoğunlukla yatırımcıların bilgilerini toplayan ve bunları kullanan 3. Taraf aracılara ihtiyaç duymayan, yatırımcıların çevrim içi ve etkin bir şekilde güvenli etkileşimler kurmasına yarayan bir oluşumdur. HBAR, Hedera Hashgraph platformunun kripto para birimidir. Platform yalnızca HBAR sağlamak için değil kurumsal seviyede uygulamalar için de optimize edilmiştir. Gerek veri yapısı gerekse de gelişmiş algoritmaları sayesinde performans ve güvenilirlik açısından tam bir verim sağlar.

Hedera Hashgraph Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Hedera Hashgraph’ın blok zincirinin de ötesinde olan güvenilirlik, hız ve adil uygulamalarından yararlanabilmek için ister bir start-up isterseniz de küçük işletme olun. Hedera Hashgraph sizlere kusursuz bir dijital ağ deneyimi sunacaktır. Söz konusu platformun yönetim bünyesinde oldukça kaliteli ve saygın kuruluşlar bulunmaktadır. Bu kuruluşlar arasında; Avery Dennison, University College London, IBM, LG Electronics, Dla Piper, Deutsche Telekom ve Google yer almaktadır.

ICO Token Nedir?

ICO (Initial Coin Offerings) yani ilk coin arzı şeklinde dilimize çevrilebilen bu kavram esasında bir fon toplama şeklidir. Daha çok blok zincir sistemlerini, hizmet ya da mallarını tam olarak geliştirememiş kuruluşlar arasında yaygındır. Ödemeler genellikle ETH, BTC ile kabul edilir ancak bazı durumlarda itibari paralar da geçerli olabilmektedir. ICO Token’lara yatırım yapan yatırımcılar genellikle şirketlerinin büyük başarılar yakalayarak tokenlarının değerinin artacağını düşünür.

İlgili İçerik

Hedera Hashgraph, Coin Market Cap’in paylaşmış olduğu verilere göre toplam piyasa değeri açısından ilk 50 içerisinde, 47. sırada yer almaktadır. Toplam piyasa değeri 160 milyon dolar düzeylerinde seyretmektedir. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak ise 41 senti görmüştür. En düşük seviyeyi ise Ocak 2020’de 0,01 dolar olarak görmüştür. Hedera Hashgraph satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle Bitcoin satın almalıdır. Daha sonra almış olunan Bitcoinleri HBAR (Hedera Hashgraph) ile takaslamalıdır. HBAR alma düşüncesindeyseniz hemen Binance Global’den satın alabilirsiniz. Binance Global’de HBAR’ın güncel piyasa değeri 0,34060 civarında değişmektedir. En çok kaldıraçlı işlemler için tercih edilmektedir.