• BITCOIN/TL
  1988522,150
  % -5,49
 • ETHEREUM/TL
  108787
  % -4,68
 • RIPPLE/TL
  15.53
  % -1,86
 • BITCOIN CASH/TL
  11523.95,447
  % -8,92
 • LITECOIN/TL
  2273.82
  % -7,06
 • COSMOS HUB/TL
  219.58
  % -0,36
 • CARDANO/TL
  12.25
  % -3,30
 • TETHER/TL
  32.94
  % 0,37

Google’dan Web3 Adımı: Özel Ekip Kurdu

Google’dan Web3 Adımı: Özel Ekip Kurdu

Öncelikle Amazon ve Microsoft gibi büyük teknolojiler tarafından kontrol edilen bulut veri depolama, kısmen blok zinciri destekli Web3’ün ademi merkeziyetçilik yoluyla devrim yaratmayı amaçladığı şeydir.

Google, Web3’eadım atma konusunda güçlü bir bağlılık gösteren en son teknoloji devidir. Dünyanın en büyük arama motoru, umut verici bir alana adım atmayı planlıyor.

Ana şirketinin ana gelir kaynağını reklamdan bulut bilişime kaydırdığı bildirilen Google’ın bulut grubu, özellikle blok zinciri altyapısı oluşturmak için yeni bir ekip oluşturduğunu duyurdu.

Moda Devi Gucci Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek

Gucci, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcıların ay sonunda bazı mağazalarında dijital varlıklarla ödeme yapmaya başlayabileceğini duyurdu. Yüksek değerli moda şirketine göre, kripto kanalı üzerinden ödeme beş mağazasında açık olacak. Ancak ödemeler için kripto kabulü bu ayın sonuna kadar başlamayacak. Şirket ayrıca, kıtadaki tüm mağazalarında yeni ödeme özelliklerini kullanıma sunmanın dikkate alındığını da kaydetti. Gucci müşterileri 12 kripto ile ödeme yapabilir Duyuruda Gucci, Dogecoin ve Bitcoin Cash ile diğer en iyi madeni

İlgili İçerik

Google’ın Web3 çalışmaları

Google Cloud Başkan Yardımcısı Amit Zavery, çalışanlarına gönderilen bir e-postada böyle bir alanın lideri olarak blok zinciri odaklı bir ekip geliştirmenin aciliyetini dile getirdi.

Zavery, şirketin kendisini kripto para biriminde doğrudan bir katılımcı olmak yerine blok zinciri varlıkları için bir teknoloji sağlayıcısı olarak konumlandırdığını açıkladı.

“Doğrudan bu kripto para birimi dalgasının bir parçası olmaya çalışmıyoruz. Şirketlerin mevcut işlerinde ve işletmelerinde Web3’ün dağıtık yapısından faydalanmaları ve bundan yararlanmaları için teknolojiler sağlıyoruz.”

Zavery, Google’ın, işlemlerin doğrulanması ve kaydedilmesi için gerekli olan bu tür düğümleri oluşturma ve çalıştırma sürecini basitleştirirken, blok zinciri verilerini insanların keşfetmesini kolaylaştıran bir sistem geliştirebileceğini kaydetti.

Başkan yardımcısı, blok zinciri uygulamaları finansal hizmetler ve perakende gibi sektörlere sızmaya devam ettikçe, Web3 için temel teknolojilerin “ana akıma girmenin yolunu bulabileceğine” inanıyor. Hatta Google’ın araçlarını Amazon Web Servisleri gibi rakiplerin ortamlarına getirmenin lansmanını yaptı.

Google, blockchain projesine yöneldi

Ocak ayında Google’ın bulut birimi, NFT’lerin katlanarak büyümesinin ardından müşterilerle çalışacak bir Dijital Varlıklar Ekibi için planlar ortaya koydu. Arama motoru devi, müşterileri kripto para birimlerinde dijital ödemelerle nasıl bağlayacağını araştırdığını belirtti.

Google CEO’su Sundar Pichai daha önce blockchain teknolojisine güçlü bir ilgi duyduğunu ifade ederek “ilginç ve güçlü” olarak nitelendirdi. Şirketin açıkça “blockchain ve Web3’e” ilgi duyduğunu ve bu tür teknolojiyi desteklemeyi planladığını da sözlerine ekledi.