• BITCOIN/TL
  2184035,111
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  113841
  % -1,57
 • RIPPLE/TL
  20.73
  % 5,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12235.79,219
  % -2,69
 • LITECOIN/TL
  2411.86
  % 1,22
 • COSMOS HUB/TL
  206.52
  % 0,32
 • CARDANO/TL
  13.77
  % -1,41
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,22

Moda Devi Gucci Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek

Moda Devi Gucci Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek

Gucci, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcıların ay sonunda bazı mağazalarında dijital varlıklarla ödeme yapmaya başlayabileceğini duyurdu. Yüksek değerli moda şirketine göre, kripto kanalı üzerinden ödeme beş mağazasında açık olacak.

Ancak ödemeler için kripto kabulü bu ayın sonuna kadar başlamayacak. Şirket ayrıca, kıtadaki tüm mağazalarında yeni ödeme özelliklerini kullanıma sunmanın dikkate alındığını da kaydetti.

Gucci müşterileri 12 kripto ile ödeme yapabilir

Duyuruda Gucci, Dogecoin ve Bitcoin Cash ile diğer en iyi madeni paralarla bir liste yaparak, kullanıcıların 12 dijital varlık kullanarak mağazada ödeme yapabileceğini belirtti. Vogue Business tarafından bildirilen haberlerde, kullanıcılar mağazalarda moda ürünleri satın almak için Wrapped Bitcoin ve USDT gibi sabit paralar gibi varlıkların sahipliğini de kullanabilirler.

Desteklenen mağazalarda çevrim içi ödeme yapmayı tercih eden şirketin müşterilerine, ödeme taraması için bir QR kodu iletilecektir. Ancak şirket bu özellikleri ilk olarak Miami, Las Vegas, New York ve Atlanta’daki mağazalarında sunacak.

Gucci ayrıca, özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağını bekleyene kadar, çalışanlarını dijital varlıklar ve kripto sektörünün diğer yönleriyle ilgili eğitimlerde izlediğini de belirtti.

Moda markaları Web3’e giriyor

Gucci, birkaç ay önce NFT koleksiyonlarının piyasaya sürülmesinin ardından Web3 sektörüne giriş yapıyor. İlk NFT, The SuperGucci, oyuncak üretimine odaklanan bir şirket olan SuperPlastic ile birlikte Şubat ayında piyasaya sürüldü.

İkincisi GucciGrail, World Of Women ve Bored Apes gibi NFT’lerin sahiplerini cezbetmek umuduyla iki ay önce açıklandı. Moda markası, Christie’s’te giyimden ilham alan bir video yayınladıktan sonra Haziran 2021’de NFT pazarındaki ilk çıkışını yaptı.

Açık artırma, Gucci NFT’nin listelendikten sonra yaklaşık 25.000 dolara satıldığını gördü. Şirket ayrıca, The Sandbox’taLand satın almasının ardından bu yıl Web3 yolunda ilerlemeye devam etti. Gucci, satın alma ile kullanıcılara kasa hizmetlerinin sanal deneyimini sunmayı hedefliyor.

Birçok moda markası, son birkaç yılda şirketlerini Web3 alanına itiyor. Gucci’nin yanı sıra Off White, birkaç ay önce kullanıcıların artık seçkin amiral mağazalarında ürünleri için kripto ödeyebileceklerini duyurdu. Ana şirketi LMVH de sektöre geçişi yavaşlatmıyor. Şirket, son birkaç ayda bazı markaları altında daha önce NFT’ler yayınladı.