• BITCOIN/TL
  2206303,750
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  125536
  % -0,23
 • RIPPLE/TL
  17.09
  % 0,48
 • BITCOIN CASH/TL
  15222.11,634
  % -3,16
 • LITECOIN/TL
  2697.55
  % -0,95
 • COSMOS HUB/TL
  277.62
  % 1,10
 • CARDANO/TL
  14.8
  % -0,14
 • TETHER/TL
  32.16
  % -0,01

Gemini ve Coinbase, Kripto Kışı Yüzünden İşe Alım Yapamıyor

Gemini ve Coinbase, Kripto Kışı Yüzünden İşe Alım Yapamıyor

Çalkantılı piyasa koşulları, Gemini ve Coinbase gibi merkezi kripto borsalarını işe alım süreçlerinde kesintileri ve değişiklikleri duyurmaya zorluyor. Her iki borsa da, işe alım süreçlerinde değişiklik yapma nedeni olarak mevcut kripto kışı ve piyasa koşullarını öne sürerek 2 Haziran’da güncellenmiş blog açıklamaları yayınladı.

Coinbase, Mevcut Piyasa Koşullarıyla Yeni İşe Alımları Durdurdu

Coinbase’in Halktan Sorumlu Başkanı LJ Brock tarafından kaleme alınan yakın tarihli bir blog gönderisinde, borsa işe alım sürecinde birkaç kritik değişiklik duyurdu. Borsa, mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek işe alım ara verme süresini uzatacak ve ayrıca “birkaç kabul edilen teklifi” iptal edecek.

Coinbase başlangıçta “öncelikli iş hedeflerine karşı işe alım ihtiyaçlarını” yeniden değerlendirmek için bir strateji olarak iki haftalık bir işe alım duraklaması planlamıştı. Blog ayrıca, borsanın çalışan sayısı büyümesini yavaşlatmak ve mevcut piyasa sıkışıklığına hızla uyum sağlamak için “sıkı” önlemler alması gerektiğini yineledi.

Blog yazısı şöyle devam ediyor: “İş önceliklerimizi, mevcut çalışan sayımızı ve açık rollerimizi değerlendirdikten sonra, bu makro ortamın gerektirdiği sürece işe alımları durdurmaya karar verdik.”

Coinbase ayrıca, ek denetim ve dikkat gerektiren büyüme alanlarına yönelik işgücü konsantrasyonunu korumak için bir önlem olarak kabul edilen birkaç teklifi iptal edecek. Blog ayrıca şöyle belirtti:

“Henüz başlamamış kişiler için bazı olağanüstü teklifleri de iptal edeceğiz. Bu, hafife aldığımız bir karar değil, yalnızca en yüksek öncelikli alanlarda büyümemizi sağlamak için gerekli.”

Mevcut kripto kışı, çalışma önceliklerini değiştirmek için birkaç kripto borsasına öncülük ediyor. Bir fiyat düşüşünün ardından uzun süreli sabit ticaret dönemi olarak tanımlanan kripto kışı, genel kripto ticaretinin yavaşladığı ve belirli bir süre boyunca sabit kaldığı kademeli bir erime dönemini tetikleyebilir.