• BITCOIN/TL
  1912744,348
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  103450
  % 1,48
 • RIPPLE/TL
  15.85
  % 6,22
 • BITCOIN CASH/TL
  12377.35,134
  % 7,96
 • LITECOIN/TL
  2304.9
  % 3,09
 • COSMOS HUB/TL
  202.98
  % 3,60
 • CARDANO/TL
  13.66
  % 3,15
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,15

Ethereum Kurucusu, Terra Sahiplerine Tazminat Ödenmesini İstedi

Ethereum Kurucusu, Terra Sahiplerine Tazminat Ödenmesini İstedi

Ethereum yaratıcısı, küçük yatırımcıları tazmin etmeye daha fazla odaklanma planının iyi bir formül olduğuna inanıyor.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Twitter’daki son güncellemesinde, Anchor protokolündeki UST’ye para yatıran küçük TerraUSD (UST) sahiplerinin tazminatına öncelik vermek için Terra forumunda yapılan bir teklifi kabul ettiğini belirtti.

Buterin, diğerlerinin yanı sıra %20’lik bir yatırım getirisi de dahil olmak üzere, etkileyici tekliflerin onları fayda sağlayacağına ikna etmeleri nedeniyle yalnızca UST’ye yatırım yaptıkları için, yoksul UST yatırımcılarını yeniden bütünleştirme önerisine tam desteğini açıkladı.

Ethereum yöneticisi, girişimi, Singapur’un aylık 4.500 dolardan az kazanan düşük gelirliler için uygun düzenlemelere sahip olan iş kanunuyla karşılaştırırken, varlıklı gelir sahipleri “kendin bul yaklaşımı” ile baş başa bırakılıyor.

Terra’nın Tazminat Önerileri

Terra, stabilcoin değerindeki düşüşün bir sonucu olarak UST yatırımcılarına uğradıkları zararları telafi etmenin yollarını ararken, birçok teklif yapıldı.

Terra, insanları yeniden bütünleştirmek için 1,5 milyar dolarlık bir fon kullanarak yatırımcıları tazmin etmeyi planlıyor. Anchor protokolüne para yatıran yatırımcılara odaklanan bazı kişiler, Terra’nın arkasındaki ekibin Anchor protokolünde tutulan her 1 UST için 0,3 dolar ödemesini önerdi ve bu da her yatırımcıya %30’luk bir rahatlama sağlayacak.

Çoğu varlıklı UST yatırımcısı, stabilcoinin çoğunluğunu cüzdanlarında bulundurduğundan, birçoğu 1,5 milyar dolarlık fonun çoğunlukla zenginlere gideceğini inanıyordu.

Bununla birlikte diğer öneri, Terra’nın Anchor protokolünde birkaç yüz veya binlerce dolar yatırılmış küçük UST sahiplerine daha fazla odaklanması gerektiğidir. “İkinci yol, Anchor’a yatırılan birkaç bin veya daha fazla UST’si olan kişilere, yani daha küçük cüzdanlara öncelik vermektir” dedi.

Daha küçük UST yatırımcılarını tazmin etme fikri, topluluk duyarlılığı için sağlıklı olacak gibi duruyor.

Terra’nın Kurucusunun Evine Saldırı: Polis Koruması İstedi

Do Kwon'un eşi, iddia edilen bir LUNA yatırımcısının konutlarını işgal etmesinin ardından derhal polis koruması talep eden bir rapor hazırladı. Birkaç intihar vakası bildirildiği için, Terra (LUNA) yatırımcılarının kayıplarını iyi bir yolda olmadıklarını biliyoruz. Birçok yatırımcı, geçtiğimiz günlerde Terra'nın kurucusu Do Kwon'a çeşitli sosyal medya platformlarında ciddi kayıplar yaşattığı için hakaretler yağdırdı. LUNA yatırımcısı, Do Kwon'un evine saldırdı Bununla birlikte, bir yatırımcı Terra CEO'sunun konutunu işgal ederek işleri

İlgili İçerik

TerraUSD ve LUNA Düşüşü

Bu arada, LUNA ve UST dahil olmak üzere Terra yatırımcılarının dijital para birimi endüstrisinin başlangıcından bu yana en büyük kayıplardan birini yaşadığı artık haber değil.

Dolara sabitlenmesi beklenen UST geçen hafta 0,06 dolara kadar düşerken, 125 dolardan işlem gören LUNA tüm zamanların en düşük seviyesi 0,00000009 dolara düştü.

Basın zamanında, UST 0,15 dolar civarında işlem görüyor ve stabilcoini tekrar dolara sabitlemek için planlar yapılıyor. Geçen hafta Terra’nın CEO’su ve kurucusu Do Kwon, yatırımcıları, soruna çözüm önermek için gece gündüz çalışan ekiple sabırlı olmaya çağırdı.