• BITCOIN/TL
  2091883,116
  % -1,75
 • ETHEREUM/TL
  114515
  % -0,60
 • RIPPLE/TL
  15.91
  % -1,40
 • BITCOIN CASH/TL
  12575.06,292
  % -0,98
 • LITECOIN/TL
  2400.55
  % -0,78
 • COSMOS HUB/TL
  224.36
  % -0,52
 • CARDANO/TL
  12.51
  % 0,17
 • TETHER/TL
  32.82
  % -0,14

Epic, Sony ve Lego’dan Metaverse Anlaşması: 2 Milyon Dolarlık Yatırım

Epic, Sony ve Lego’dan Metaverse Anlaşması: 2 Milyon Dolarlık Yatırım

Unreal Engine grafik motorunun ve popüler video oyunu Fortnite’ın yayıncısı Epic Games, Sony Group ve Lego’nun sahibi KIRKBI liderliğindeki yeni bir bağış toplama turunda 2 milyar dolar sağladı.

Duyuru, şirketin Metaverse’de varlık gösterme hedefini hızlı bir şekilde takip etme stratejisinin bir parçası. Sony ve KIRKBI işleme eşit olarak yatırım yaptı ve her biri 31,5 milyar dolarlık fon sonrası değerlemeyle 1 milyar dolar harcadı.

PlayStation konsolları üreten Sony de geçtiğimiz Nisan ayında Epic’e 200 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Will Smith’in Oscar Tokadı Memecoin Oldu!

Will Smith'in Chris Rock'ı tokatladığı an memecoin haline getirildi. Will Smith Inu adlı bu memecoin, sadece birkaç saat içind yükseldi ardından sıfırlandı. Tokatın neredeyse anında madeni paraya gelmesi sürpriz olmadı. Memecoin'ler, hızla yükselme ve düşme eğiliminde olan geçici bir değere sahip, viral anlara ve internet şakalarına bağlı kripto para birimidir. Dogecoin ve Shiba Inu gibi bazı para birimleri dayandı ve Tesla ve GameStop tarafından ödeme olarak kabul edildi. Space Kim

İlgili İçerik

Metaverse’e Milyarlar Harcanıyor

Epic, 2 milyar dolarlık nakitin “şirketin metaverse inşa etme misyonunu ilerletmek ve sürdürülebilir genişlemesini desteklemek” için kullanılacağını belirtti.

Şirketler, çocuklar için güvenli ve eğlenceli hale getirmek için metaverse’in geleceğini şekillendireceklerini ve aynı zamanda gençlerin oynayabileceği sürükleyici bir dijital ortam yaratacaklarını iddia ediyor.

Epic, bu yeni fonla üç firmanın dijital ve fiziksel dünyalar arasındaki ilişkiyi araştıran yeni sosyal eğlence biçimleri geliştirmeye odaklanacağını belirtiyor. Epic, son yıllarda Fortnite ve Unreal’ın sürekli genişlemesiyle desteklenen rekor kıran bir büyüme kaydetti.

Ayrıca şirket, yakın zamanda bir müzik ve sanatçı topluluğu platformu olan Bandcamp’ı satın alma arayışındaydı. Ancak, Apple’a karşı açtığı antitröst davası nedeniyle halktan tepki gördü. Oyun şirketinin iddiasına göre Apple’ın %30’luk satın alma indirimi tekelciydi.

Duruşma sırasında bir yargıç, Apple’ın komisyon talep etmesine izin verilirken, teknoloji devinin yönlendirme karşıtı kuralının uygun olmadığı sonucuna vardı.

Metaverse, kullanıcıların avatarlar aracılığıyla üç boyutlu alanlarda etkileşime girdiği, gelecekte daha sürükleyici bir internet için bir vizyon.

Meta veri deposunun insanların alışveriş yapma, sosyalleşme, oyun oynama ve hatta çalışma şeklini yeniden tanımlayacak devrim niteliğinde bir gelişme olması bekleniyor ve Facebook’un ana şirketinin Meta olarak yeniden markalaşmasının ardından son aylarda metaverse’e olan ilgi arttı.

Şu anda mevcut olmadığı için güvenli metaverse hakkında net bir açıklama yok, ancak yaygın olarak yeni çevrimiçi bağlantı biçimlerini mümkün kılacak bir sanal yerler ağı olarak görülüyor.