• BITCOIN/TL
  2056486,374
  % 3,97
 • ETHEREUM/TL
  99177
  % 2,51
 • RIPPLE/TL
  16.22
  % 2,13
 • BITCOIN CASH/TL
  15553.56,714
  % 5,04
 • LITECOIN/TL
  2626.14
  % 3,56
 • COSMOS HUB/TL
  266.03
  % 2,38
 • CARDANO/TL
  14.64
  % 2,55
 • TETHER/TL
  32.5
  % 0,06

Elon Musk, Twitter’ı Alamazsa “B Planını” Oynayacak

Elon Musk, Twitter’ı Alamazsa “B Planını” Oynayacak

Bitcoin Savunucusu Elon Musk, Twitter teklifi reddedilirse bir “B Planı” olduğunu söyledi. Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla CEO’su ve kurucusu Elon Musk, Vancouver’daki bir TED etkinliğinde Twitter’ın tamamını alma teklifinin reddedilmesi durumunda bir B planı olduğunu söyledi.

Teklifinin reddedilmesi durumunda yaklaşmakta olan planı hakkında herhangi bir ayrıntı vermeyen milyarder kripto para yatırımcısı, Twitter yönetim kurulundan olumsuz bir yanıt alması durumunda yeterli hazırlıkları yapmış gibi görünüyor.

Elon Musk, Twitter’a Dogecoin Eklemeyi Planlıyor

Elon Musk, kripto para piyasasında devam eden durgunluğa rağmen Dogecoin (DOGE/USD) fiyatını artırmaya devam ediyor. Tesla CEO'su kısa süre önce Twitter'da %9,2 hisse satın aldı ve sosyal medya platformunda Dogecoin entegrasyonunun yakında gelebileceğini ima etti. Musk, Dogecoin'in büyük bir destekçisidir ve Tesla ürünlerini satın almak için meme jetonunun kullanımını zaten kabul etmiştir. Musk, Twitter'ın en büyük hissedarı olduğundan ve şirketin yönetim kuruluna katıldığından beri, sosyal medya platformunun iyileştirilmesi için

İlgili İçerik

Elon Musk’ın Twitter Teklifi

Geçtiğimiz gün Musk, popüler sosyal medya platformunun %100 hissesini almak için 41.39 milyar dolar teklif verdiğini ve hisse başına 54.20 dolar teklif ettiğini duyurdu.

Aynı zamanda sosyal medya şirketinin hissedarı olan Musk, Twitter’ın mevcut koşullar altında ifade özgürlüğünü teşvik etme konusundaki toplumsal hedeflerine ulaşamayacağını ve bu nedenle durumu değiştirmeyi tercih ettiğini kaydetti.

41.39 milyar dolarlık teklifi kabul edilirse, ifade özgürlüğüne izin vermek için şirketi özelleştireceğini belirtti. Musk, teklifini en iyi ve son teklifi olarak görürken, reddedildiği takdirde şirkete yaptığı yatırımı yeniden gözden geçirmek zorunda kalacağı sonucuna vardı.

Elon Musk’ın B Planı Seçeneği nedir?

Milyarder yatırımcının şirketin pazardaki %9’dan fazla hissesini kaybedebileceği yönündeki son açıklamasının yanı sıra, yakın tarihli bir röportajda açıklandığı gibi Musk’ın daha fazla planı var gibi görünüyor.

Elon Musk, Twitter’ın tamamını alamazsa “Bir B planı var” ifadelerini kullandı. B Planı hakkında daha fazla ışık tutması istendiğinde, bunu başka bir zaman yapacağını belirtti.

Musk’ın bu ayın başlarında konuşma özgürlüğünü destekleyecek merkezi olmayan bir sosyal medya platformu geliştireceğini ima ettiğini belirtmekte fayda var. Tesla sahibi ayrıca, kullanıcıların içerik oluşturuculara bağış atmak için kullanabilecekleri popüler memecoin Dogecoin’i (DOGE) destekleyen yeni bir platformun olasılığını da ima etti.

Musk zaten merkezi olmayan bir sosyal medya platformu geliştirmeyi düşünürken, Input Output Global’ın (IOG) CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson, Tesla patronunun Twitter teklifi reddedilirse platformu oluşturmak için güçlerini birleştirmelerini istedi.