• BITCOIN/TL
  1912693,318
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  103301
  % 1,46
 • RIPPLE/TL
  16.26
  % 9,21
 • BITCOIN CASH/TL
  12387.4,507
  % 7,87
 • LITECOIN/TL
  2294.99
  % 2,25
 • COSMOS HUB/TL
  203.28
  % 3,42
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,65
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,31

Elon Musk, Twitter’a Dogecoin Eklemeyi Planlıyor

Elon Musk, Twitter’a Dogecoin Eklemeyi Planlıyor

Elon Musk, kripto para piyasasında devam eden durgunluğa rağmen Dogecoin (DOGE/USD) fiyatını artırmaya devam ediyor. Tesla CEO’su kısa süre önce Twitter’da %9,2 hisse satın aldı ve sosyal medya platformunda Dogecoin entegrasyonunun yakında gelebileceğini ima etti.

Musk, Dogecoin’in büyük bir destekçisidir ve Tesla ürünlerini satın almak için meme jetonunun kullanımını zaten kabul etmiştir.

Musk, Twitter’ın en büyük hissedarı olduğundan ve şirketin yönetim kuruluna katıldığından beri, sosyal medya platformunun iyileştirilmesi için önerilerde bulunuyor. Önerdiği reformlardan biri, platformda bot kullanımını engellemek ve spam hesapları kapatmaktır.

Bitcoin Neden Hala 100.000 Dolara Ulaşmadı?

Paypal'ın kurucu ortağı ve risk sermayedarı Peter Thiel, Bitcoin 2022 konferansında en önde gelen Amerikan finansörlerinden bazılarına ateş püskürdü ve amiral gemisi kripto para biriminin 100.000 dolarlık dönüm noktasına ulaşamamasından asıl sorumluların onlar olduğunu iddia etti. Tartışmalı teknoloji girişimcisi, özellikle Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett'ı “sosyopatik bir yaşlı” olarak nitelendirdi. Thiel ayrıca JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon ve BlackRock CEO'su Larry Fink'i de hedef aldı. Thiel, yukarıda bahsedilen finansal

İlgili İçerik

Musk, Twitter Blue için Dogecoin planı yapıyor

Bunu mümkün kılmak için Musk, Twitter Blue kullanıcıları için aylık bir abonelik ayarlama hakkında tweet attı. Abonelik, Twitter kullanıcıları için bir kimlik doğrulama işaretiyle gelecek. Bu doğrulama, resmi hesaplarda veya kamuya mal olmuş kişiler tarafından kullanılan hesaplarda sunulandan farklı olacaktır.

“Twitter Blue’ya kaydolan (yani ayda 3 dolar ödeyen) herkes bir kimlik doğrulama onay işareti almalıdır” diyen Musk, “kamusal isim” veya “resmi hesap onay işaretinden farklı olmalı” diye tweet attı.

Musk ayrıca Twitter Blue’ya daha fazla özellik eklemeyi planlıyor. Bu özelliklerden biri; bir tweet’i geri alma, klasörlere yer işareti koyma ve okuyucu moduna geçme seçeneğidir. Musk’a göre, 3 dolarlık bir aboneliğe sahip olmak, platformdaki doğrulanmış kullanıcı sayısını artıracak ve bot bakımını çok pahalı hale getirecek.

Elon Musk Dogecoin için bastırıyor

Musk ayrıca platformda Dogecoin kullanımını artırmayı planlıyor. Twitter Blue abonelikleri için planlarını anlatırken, “Belki Doge’da ödeme seçeneği bile olabilir” dedi. Tesla CEO’su, Twitter’ın reklamlar için ödeme yapmak için şirketlere olan bağımlılığını azaltması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Musk, uzun süredir Dogecoin’in destekçisi. Bu haftanın başlarında yönetici, Texas Gigafactory’nin lansmanı sırasında bir Dogecoin Shiba Inu köpeğinin yer aldığı bir DOGE mitinginin arkasındaydı. Dogecoin’in fiyatı çift haneli kazançlar kaydetti, ancak o zamandan beri soğudu ve daha geniş piyasa trendini takip etti.