• BITCOIN/TL
  1912550,572
  % 1,45
 • ETHEREUM/TL
  103268
  % 1,08
 • RIPPLE/TL
  15.88
  % 6,81
 • BITCOIN CASH/TL
  12362.79,439
  % 7,54
 • LITECOIN/TL
  2297.16
  % 2,13
 • COSMOS HUB/TL
  203.04
  % 3,07
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 3,37
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,21

Elon Musk, Dogecoin Kurucusuna Saldırmaya Başladı

Elon Musk, Dogecoin Kurucusuna Saldırmaya Başladı

Tesla CEO’su Elon Musk, Avustralyalı yazılım geliştiricinin asla tek bir Dogecoin kodu yazmadığını iddia ederek Dogecoin’in kurucu ortağı Jackson Palmer’a yönelik eleştirisini ikiye katladı.

Buna karşılık, Palmer, şimdi silinmiş bir tweet’teki katkılarıyla bir Github sayfasını bağladı.

Musk’ın önde gelen yandaşlarından biri olan kurucu ortak Billy Markus, başlangıçta bir şakadan başka bir şey olmaması amaçlanan projeye ne kendisinin ne de Palmer’ın çok fazla katkıda bulunmadığını tweetleyerek gerilimi düşürmeye çalıştı.

Terra Kurucusuna LUNA Fiyat Manipülasyonu Davası Açıldı

Do Kwon, Terra'nın çöküşünün ardından bir dizi soruşturmanın alıcısı olmaya devam ediyor. Güney Koreli yetkililer, Terra ekosistem tokenleri LUNA ve UST'nin yanı sıra CEO'su ve kurucusu Do Kwon'un çöküşü hakkında tam kapsamlı bir soruşturma başlattı. Yerel haber kaynağı JTBC geçtiğimiz günlerde, yetkililerin Terra'nın CEO'sunun UST ve LUNA fiyatlarını kendi bencil çıkarları için fiyatların yükselmesine veya düşmesine neden olacak şekilde manipüle edip etmediğini çözmeye çalıştıklarını bildirdi. Ayrıca yetkililer, Terra tokenleri halka

İlgili İçerik

Elon Musk ve Dogecoin arasında neler yaşanıyor?

Musk, Markus’un “mizah anlayışını” ve “saygısızlığı” övdü ve bu iki özelliğin Dogecoin’in popüler olmasının büyük bir parçası olduğunu ekledi.

2015 yılında kripto para topluluğuyla hüsrana uğrayan Palmer, geçen yıl Musk güdümlü Dogecoin çılgınlığının zirvesinde centibillionaire’ı “kendini öven bir dolandırıcı” olarak eleştirdi. Ayrıca kriptonun “güçlü bir kartel” tarafından kontrol edildiğini tweetledikten sonra viral oldu.

Avustralyalı kurucu ortak, Griftonomics adlı yeni bir kripto karşıtı podcast yayınlayarak kripto alanında daha aktif hale geldi.

Yakın tarihli bir röportajda Palmer, Musk’ın bir zamanlar kripto para tweet’leri ile başa çıkmak için kendisi için yazdığı basit bir Python betiğini çalıştırdığını söyledi. Tesla patronunun kodlamada iyi olmadığını ekledi ve bu, görünüşe göre Musk’ın sinirine dokunan bir ifadeydi.

Bugün erken saatlerde Musk, Palmer’a ve onun “saçma senaryosuna”, çocuklarının 12 yaşındayken daha iyi kod yazabildiklerini iddia etti. Tesla yöneticisi ayrıca “Jackson bir araçtır” diye yazdı.

Dogecoin kurucu ortağı, daha az karmaşık kimlik avı saldırılarını tespit edebildiğini iddia ettiği senaryosunu savundu.

Palmer’ın son zamanlarda Musk karşıtı yorumlarının ana akım basında yer aldığını düşünürsek, Dogecoin anlatısını tartışmalı milyarderden uzaklaştırmaya çalışıyor olabilir. Palmer, “Bir milyarderin kafasında kirasız yaşamak… bu biraz uygunsuz” dedi.