• BITCOIN/TL
  2142268,586
  % 0,95
 • ETHEREUM/TL
  103991
  % 1,03
 • RIPPLE/TL
  17.32
  % 0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  16563.53,570
  % -0,39
 • LITECOIN/TL
  2758.58
  % -0,24
 • COSMOS HUB/TL
  288.66
  % 2,11
 • CARDANO/TL
  16.59
  % 1,25
 • TETHER/TL
  32.53
  % 0,08

Dev Bankanın CEO’sundan Kritik Kripto Açıklaması!

Dev Bankanın CEO’sundan Kritik Kripto Açıklaması!

Singapur’un en büyük finans kurumu DBS Bank’ın CEO’su Piyush Gupta, kripto para birimlerinin altına ve mevcut finansal sistemdeki rolüne bir alternatif haline gelebileceğine inanıyor. Ancak dijital varlıkların “bildiğimiz şekliyle para” haline gelebileceğini düşünmüyor.

DBS Bank’ın üst düzey yöneticisi, The Economic Times için yakın tarihli bir röportaj sırasında birkaç popüler kripto para birimi hakkındaki düşüncelerini yayınladı. Varlık sınıfının birçok savunucusuna benzer şekilde Gupta, Bitcoin’in altına ve değerine alternatif olabileceğini öngördü.

AB, Kripto Düzenleme Tasarısını Gözden Geçirmeye Başladı

Avrupa Parlamento komitesi, endüstri yöneticilerinin Avrupa'da Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere önemli dijital para birimlerini pratik olarak yasaklayabileceğini söylediği bir önlemin geçişini hızlandırabilecek kripto varlıkları için yeni bir düzenleyici çerçeve üzerinde oy kullanacak. AB'de ihraç edilen ve/veya ticareti yapılan kripto varlıklar, Ekonomik ve Parasal İşler Komisyonu (MiCa) adlı yasanın son taslağına göre, "minimum çevresel sürdürülebilirlik standartlarına tabi olacak ve bu gerekliliklere uyumu sağlamak için

İlgili İçerik

Bitcoin, Altınla Aynı Seviyede

Bununla birlikte, dijital varlığın “bildiğimiz şekliyle para” haline gelmesini sağlamayacak olan kripto piyasasının mevcut oynaklığına dikkat çekti:

“Diğer büyük zorluk, değerdeki oynaklıktır. Bunu bir şey için ödeme yapmak istiyorsanız, bunun size neye mal olduğunu bilmiyorsunuz. Bugün kriptolar potansiyel bir spekülasyon değeri kaynağı, bildiğimiz şekliyle bunun bir para kaynağı olması pek olası değil.”

Ek olarak, Gupta, küresel merkez bankalarının düzenleyici çerçeveyi tasarlamaktan sorumlu olması gerektiği için endüstrinin küresel düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Singapurlu, merkez bankası dijital para birimlerine de değindi ve bunların uygulanmasının bankacılık sisteminde “aracılığın ortadan kaldırılmasına” yol açabileceğini öngördü. Böyle bir parasal ürünün lansmanının çok daha büyük kullanım durumları yaratacağı için sadece zamana ihtiyaç duyulacağını tahmin etti.

Gupta, kriptonun omurgası olan blok zinciri teknolojisinin yararlarını özetledi. “Bir merkez kavramını değiştirme gücüne” sahip olduğuna inanıyor:

“Blok zinciri, ticaret finansmanının nasıl işlendiğini değiştirebilir, ödemelerin ve uzlaşma izinlerinin çalışma şeklini değiştirebilir, borsaların çalışma şeklini değiştirebilir.”

Bu haftanın başlarında Bitstamp USA CEO’su Bobby Zagotta, birincil kripto para birimi ile değerli metal arasındaki korelasyon hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Kripto dünyasının ​​ana akım yatırım haline geldiğini varsayarsak, yatırımcıların yakında her iki varlığa da benzer şekilde davranabileceklerini tahmin etti.

Ancak şu anda, COVID-19 salgını ve Ukrayna’daki askeri çatışma nedeniyle tüm finansal piyasalarda belirsizlik hüküm sürüyor. Zagotta bu nedenle, bireylerin ve şirketlerin stabilcoin gibi daha az değişken tokenlerle uğraşmayı tercih ettiğini iddia etti.

Diğer önde gelen rakamlar, son birkaç ayda daha da ileri giderek, Bitcoin’in altının hakimiyetinin yerini alabileceğini tahmin ediyor.