• BITCOIN/TL
  2130250,376
  % 0,72
 • ETHEREUM/TL
  115314
  % -0,24
 • RIPPLE/TL
  16.05
  % 0,12
 • BITCOIN CASH/TL
  12763.87,193
  % 0,43
 • LITECOIN/TL
  2445.28
  % 2,24
 • COSMOS HUB/TL
  224.23
  % 0,30
 • CARDANO/TL
  12.6
  % 0,80
 • TETHER/TL
  32.84
  % 0,94

Coinbase, Piyasa Çıkmazında Bile Kripto Almaya Devam Ediyor

Coinbase, Piyasa Çıkmazında Bile Kripto Almaya Devam Ediyor

Kripto para ticaret platformu Coinbase, herhangi bir önlemle güçlü bir dördüncü çeyrek ve mali yıl geçirdi, ancak kripto pazarındaki buhran yatırımcılara ve hatta şirketin C-suite’ine cevap arıyor.

Coinbase’in bugüne kadarki yaklaşık %30’luk düşüşü, aynı dönemde kripto piyasalarındaki yaklaşık %20’lik düşüşü bile geride bıraktı.

Coinbase’in hissesi kripto para birimlerinin performansına bağlı görünüyor ve şirketin işi açıkça dijital para birimlerine bağlıyken, Coinbase’deki yüksek artışlar, işin bitcoin fiyatlarının günlük hareketinden daha büyük olduğunu söylüyor. Coinbase CFO’su Alesia Haas şunları açıkladı:

“Hisse senedimizin, bugüne kadar yaklaşık %20 oranında düşen kripto fiyatları ile yüksek oranda ilişkili olduğunu da gözlemledik. Dürüst olmak gerekirse, bunu gerçekten anlamıyoruz, çünkü bu korelasyon bizim büyümemizi hesaba katmıyor.

Pazar payı ve yatırımın ötesinde işimizin çeşitlendirilmesi ve yeni varlıklara ve yeni ürün akışlarına genişlerken, işimizin gelecekteki potansiyelini bir kenara bırakıyoruz.”

Coinbase hisseleri fena düştü

Şirket, işinin sadece kriptodan daha fazlası olduğunu söylese de, Coinbase hala dijital para birimleri üzerine büyük bahisler yapıyor. Bu haftaki kazanç çağrısı sırasında Coinbase’in son birkaç hafta içinde 350 milyon dolar daha kripto para satın aldığını söyledi.

Bu yatırım, ABD’nin en büyük kripto varlık borsası olan şirketin geçen Ağustos ayında 500 milyon doların üzerinde kripto varlık satın almasının ardından geldi. O sırada Coinbase, kripto ekonomisi olgunlaştıkça bu yüzdenin zaman içinde büyümeye devam etmesi planıyla, kripto para birimine ileriye dönük tüm kârların %10’unu yatıracağını söyledi.

Sattığınız ürüne yoğun bir şekilde yatırım yapmak mantıklıdır, ancak yatırımın dezavantajı, şirketin hisselerinin bu dijital para birimlerinin performansına daha bağlı görünmesidir. Coinbase harika bir dördüncü çeyreğe sahipti ve kripto paranın benimsenmesi tüm zamanların seviyelerine ulaştığı için bir önceki yıla göre kazançlarını dört katına çıkardı.