• BITCOIN/TL
  2143096,222
  % 1,03
 • ETHEREUM/TL
  103989
  % 0,88
 • RIPPLE/TL
  17.35
  % 0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  16572.86,256
  % -0,48
 • LITECOIN/TL
  2759.58
  % -0,36
 • COSMOS HUB/TL
  289.27
  % 2,34
 • CARDANO/TL
  16.63
  % 1,63
 • TETHER/TL
  32.56
  % 0,21

Kripto Para Platformu Coinbase, BTC Türk’ü Satın Alıyor! İşte Anlaşma

Kripto Para Platformu Coinbase, BTC Türk’ü Satın Alıyor! İşte Anlaşma

Türkiye’nin ilk kripto para alım satım platformu BtcTurk, ABD merkezli Nasdaq’ta işlem gören kripto para borsası Coinbase tarafından satın alınıyor.

Mergermarket’te yayımlanan haberde, işlemin değerinin 3.2 milyar dolar olabileceği ve bir kısmının da hisse takası yoluyla ödenebileceği belirtiliyor. ABD’nin en büyük kripto para borsası olan ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan Coinbase, BTC Türk‘ü satın almak için harekete geçti.

Şirketin bu satın alım için gözden çıkardığı para ise kriptonun gücünü gözler önüne serdi.

Shiba Inu İlki Başardı! Rekor Kıran Kullanım Oranı

WhaleStats'a göre, Shiba Inu'nun Robinhood ticaret platformu tarafından beklenmedik token ile etkileşim yaşanıyor. Uzun zamandır beklenen listelenmesinin ardından satın alma faaliyetine ek olarak Shiba Inu'ya yönelik balina faaliyeti de kademeli olarak arttı. SHIB on-chain ve piyasa verileri Cüzdan takipçisindeki token sayfasının önerdiği gibi, balinalar tokeni aktif olarak satın alıyorlardı, bu da Shiba Inu akıllı sözleşmesinin kullanımının artmasına neden oldu. Verilere göre Shiba Inu, en büyük 2.000 Ethereum cüzdanı

İlgili İçerik

Coinbase, BTC Türk’ü Aldı mı?

Borsatek’e bilgi veren kaynaklar satış rakamının 3 milyar doların üstünde olacağını ve görüşmelerde son aşamaya gelindiğini söyledi. Bu rakam şimdiye kadar Türkiye’den yapılan en büyük teknoloji şirketi satın alması olarak kayıtlara geçecek.

Ortaya çıkan iddialara göre Coinbase, Türkiye merkezli kripto para borsası BTC Türk‘ü satın almak için 3.2 milyar doları gözden çıkardı.

Coinbase’ten 20’nin Üstünde Alım

Geçen yıl Nisan ayında Nasdaq’ta 342 dolardan halka açılan Coinbase şirketinin hisseleri 145 dolar seviyesinden işlem görüyor. 32.2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Coinbase, kurulduğu 2012 yılından bu yana 20’nin üzerinde satın alma yaptı.

BtcTurk, 2013 yılında Türk lirası ile ilk Bitcoin alım satım işleminin gerçekleştirildiği Türkiye’nin Türk lirası tabanlı ilk kriptopara alım satım platformu.

İş insanı Kerem Tibuk tarafından kurulan BtcTurk’ün yüzde 95’i 2018 yılında QNB Finansinvest CEO’su Özgür Güneri tarafından devralınmıştı. Ticaret sicil kayıtlarına göre, BtcTurk’un en büyük ortağı Kerem Tibuk olmuş durumda.

Kulislerde bir süredir Binance’ın da Türkiye’de başka bir kripto para alım satım platformu ile ilgilendiği ileri sürülüyordu.