• BITCOIN/TL
  2191489,298
  % -2,79
 • ETHEREUM/TL
  123698
  % -2,22
 • RIPPLE/TL
  17.07
  % -1,62
 • BITCOIN CASH/TL
  15009.38,547
  % -6,39
 • LITECOIN/TL
  2674.49
  % -3,22
 • COSMOS HUB/TL
  279.47
  % -0,03
 • CARDANO/TL
  14.77
  % -2,67
 • TETHER/TL
  32.25
  % 0,46

Cardano (ADA) “Tarihsel Satın Alma” Bölgesine Giriyor

Cardano (ADA) “Tarihsel Satın Alma” Bölgesine Giriyor

Cardano (ADA) bir kez daha manşetlerde bulunuyor. MVRV Divergence’a göre, bu sefer Cardano (ADA) ve diğer altcoinlerin tarihi bir “satın alma fırsatı” bölgesine girmeye başladı.

Terime aşina olmayanlar için MVRV, bir kripto para biriminin piyasa değeri ile gerçekleşen değeri arasındaki farkı ölçen bir orandır. Kısacası, yatırımcının bir kripto para biriminin şu anda aşırı alınıp satılmadığını bilmesini sağlar.

Kripto analiz platformu Santiment tarafından sağlanan bir grafiğe göre, Cardano’nun “30 günlük orta vadeli aralıktaki ortalama alım satım getirileri -%15’in altına düştü“. Kriptodaki bu teknik kavram, kripto piyasasındaki varlıkların fiyatlarının uzun bir süre boyunca düştüğü ve değer düşüklüğünün düşünüldüğü bir noktaya ulaştığı zamanı ifade eder.

Kripto Para Platformu Coinbase, BTC Türk’ü Satın Alıyor! İşte Anlaşma

Türkiye'nin ilk kripto para alım satım platformu BtcTurk, ABD merkezli Nasdaq'ta işlem gören kripto para borsası Coinbase tarafından satın alınıyor. Mergermarket'te yayımlanan haberde, işlemin değerinin 3.2 milyar dolar olabileceği ve bir kısmının da hisse takası yoluyla ödenebileceği belirtiliyor. ABD’nin en büyük kripto para borsası olan ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan Coinbase, BTC Türk‘ü satın almak için harekete geçti. Şirketin bu satın alım için gözden çıkardığı para ise kriptonun gücünü

İlgili İçerik

Bu genellikle satın alma ilgisi olmadığında ve satış baskısı artmaya başladığında olur. Bu gerçekleştiğinde, alıcıların pazara girmesi ve fiyatları tekrar yukarı çekmesi için bir fırsat sağlayabilir.

Şu anda, Santiment’in grafiğine ve yorumuna dayanarak, bunun tarihsel olarak ADA ve diğer birçok altcoin’in ağlardaki kayıpları hafifletmek için en azından kısa bir fiyat dönüşü görecek MVRV seviyesi olduğu görülüyor.

Cardano düşük değerde kalmaya devam ediyor

Cardano, kripto alanındaki en popüler kripto para ağlarından biri ve son aylarda birkaç dönüm noktasına ulaştı.

Geçen yılın başından bu yana, Cardano blok zincirinde oluşturulan yeni adreslerin sayısı benzeri görülmemiş bir oranda artıyor. Yalnızca geçen ayda, ADA cüzdanlarının sayısı yaklaşık 100.000 arttı ve toplam rakam 17 Nisan itibarıyla 3.16 milyona ulaştı. Bu, Cardano’nun DeFi (merkezi olmayan finans) ekosisteminin son zamanlardaki büyümesiyle aynı zamana denk geliyor.

Haskell kodu üzerine inşa edilen ilklerden biri olan Proof-of-Stake konsensüs algoritması ağı tarafından elde edilen diğer kilometre taşlarından bazıları, yan zincirler, ortaklıklar, fırlatma rampaları, proje lansmanları, Defi/GameFi, NFT’ler gibi alanlarda sağlam büyüme yaşayan birkaç blok zincirinden biri olmayı içeriyor.

Aslında blockchain şu anda geliştirilmekte olan yaklaşık 900 projeye sahiptir.

Ek olarak Cardano, yaklaşan Vasil Hard Fork’un, merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), DeFi ve akıllı sözleşmeler yelpazesini artıracağı için platformun performansını önemli ölçüde iyileştirmesini bekliyor.