• BITCOIN/TL
  2006510,738
  % -1,92
 • ETHEREUM/TL
  97713
  % -1,81
 • RIPPLE/TL
  15.95
  % -0,29
 • BITCOIN CASH/TL
  15686.88,658
  % 3,08
 • LITECOIN/TL
  2665.96
  % 4,67
 • COSMOS HUB/TL
  262.36
  % -0,37
 • CARDANO/TL
  14.49
  % -1,40
 • TETHER/TL
  32.54
  % 0,02

Call of Duty NFT Oyunu mu Olacak? Activision’dan İlginç Soru

Call of Duty NFT Oyunu mu Olacak? Activision’dan İlginç Soru

Görünüşe göre Activision Blizzard, oyunculara kripto para birimi ve NFT’ler gibi şeyler hakkındaki düşüncelerini ve duygularını soran bir anket hazırladı.

Geçen hafta Activision Blizzard’ın YouGov’da yaptığı bir anket, oyunculara oyunla ilgili konulardaki çeşitli düşüncelerini soran bir anketi ele alıyordu. Anket, Twitter kullanıcısı Okage Tadaka tarafından paylaşıldı ve çoğunlukla oldukça standart kategorilere sahipti.

Yayında belirli sorular paylaşılmamış olsa da; ultra veya fotogerçekçi grafikler, bulut üzerinden oyunlar, Xbox Game Pass gibi oyun abonelik hizmetleri ve çapraz oyun seçenekleri gibi kategoriler yer aldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oynayarak kazanılan oyunlar ve NFT’ler için de kategoriler vardı.

Elon Musk, Twitter’ı Alamazsa “B Planını” Oynayacak

Bitcoin Savunucusu Elon Musk, Twitter teklifi reddedilirse bir “B Planı” olduğunu söyledi. Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla CEO'su ve kurucusu Elon Musk, Vancouver'daki bir TED etkinliğinde Twitter'ın tamamını alma teklifinin reddedilmesi durumunda bir B planı olduğunu söyledi. Teklifinin reddedilmesi durumunda yaklaşmakta olan planı hakkında herhangi bir ayrıntı vermeyen milyarder kripto para yatırımcısı, Twitter yönetim kurulundan olumsuz bir yanıt alması durumunda yeterli hazırlıkları yapmış gibi görünüyor. Elon Musk'ın Twitter

İlgili İçerik

Activision Blizzard, kripto ve NFT için sordu

Kazanmak için oyna (play-to-earn) kategorisi özellikle kripto para birimi, NFT’ler veya gerçek para birimi kazanmaya atıfta bulunur. Bu nedenle Activision Blizzard açıkça oyuncuların seçeneklerini geniş tutar.

Twitter kullanıcısı Okage Tadaka, oyunlarda kripto ve NFT’lerle ilgili olarak “çok ilgisiz” yazdığını ve genellikle birçok insan tarafından paylaşılan bir duygu olduğunu kaydetti.

Garip bir şekilde, VGC’den Andy Robinson anketi kapsayan bir tweet gönderdiğinde, Blizzard başkanı Mike Ybarra “NFT projemiz yok” diyerek yanıt verdi.

Ybarra, Activision Blizzard’ın şirket bunları yapmıyorsa neden bu konuyu oyladığını soran çok sayıda yanıt almasına rağmen, bu tek tweet’in ötesinde açıklama yapmadı. Sonuçta NFT yapmak ile onları yapmayı düşünmek arasında bir fark var.

NFT yapmakla ilgilenen tek büyük oyun şirketi Activision Blizzard değil elbette. Kısa süre önce Sega, NFT’lerin oyunun geleceğinin “doğal bir uzantısı” olduğunu söyledi.

Şirket, bulut oyunları için de aynı şeyi düşünüyor, ancak NFT’ler, yaratılmalarında kullanılan büyük miktarda enerji göz önüne alındığında daha büyük bir endişe kaynağı. Square Enix’in Başkanı Yosuke Matsuda’dan gelen bir mektupta, NFT’lerin oyuncuları daha fazla oynamaya teşvik eden bir şey olacağını düşünüyor.