• BITCOIN/TL
  2194852,647
  % -2,93
 • ETHEREUM/TL
  123822
  % -2,63
 • RIPPLE/TL
  17.04
  % -1,68
 • BITCOIN CASH/TL
  14992.8,723
  % -6,22
 • LITECOIN/TL
  2668.91
  % -3,71
 • COSMOS HUB/TL
  277.47
  % -0,27
 • CARDANO/TL
  14.73
  % -3,08
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,16

Caizcoin Geliyor

Caizcoin Geliyor

Bitcoin, altcoin ve diğer kripto paraların İslam’a göre helal olup olmadığı tartışma konusu. Bu sebeple birçok Müslüman coin piyasasına girme konusunda tereddüt içinde. İşte bunların farkında olan Blockchain ekosistemi Caizcoin’i çıkarıyor. Caizcoin’in tamamen İslami şartlara uygun bir şekilde tasarlanacağını ve insani değerleri ön plana çıkaran bir tasarımı olacağını söylüyorlar. Buna göre Caizcoin İslam dünyasında kripto para işine girmek isteyen kişiler için oldukça uygun ve tercih edebilecekleri bir coin türü olarak karşımıza çıkacak. Bu sebeple de talebinin oldukça fazla olması bekleniyor. Lansmanının da kısa bir süre içinde yapılması beklenen Caizcoin’in nasıl bir şekilde piyasaya gireceği de oldukça merak konusu.

Tezgahüstü piyasalarda yer alacak Caizcoin’in bu senenin üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Alıcının ve satıcının doğrudan takas işlemini gerçekleştireceği Caizcoin için gerekli tüm çalışmalar yapılmış durumda. Bu çalışmalara göre Müslümanlar bu kripto parayı almakta herhangi bir şekilde tereddüde düşmeyecek. Çünkü bunun geleneksel bankacılıkta da birçok örneği var. Bu sebeple İslami şartlara göre düzenlemeler yapıldığı vakit kişilerin akıllarındaki soru işaretlerinin ortadan kalkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Caizcoin’in gelişimi Almanya’da tamamlandı. Bu çalışmalar neticesinde uzman ekonomistler ve dijital finans profesyonelleri sıkı bir çalışma yaptılar. Bu çalışmalar sonucunda da Caizcoin ortaya çıkmış oldu. Ayrıca Caizcoin’in ortaya çıkması esnasında İslami finansal hukuk kuralları da eksiksiz bir şekilde uygulandı.

Bitcoin Finansal Silah Olabilir

Bu söylem Paypal'ın kurucusu olan Peter Thiel'a ait. Thiel'in büyük bir kripto para yatırımcısı ve destekçisi olduğu biliniyor. Peter'e göre Bitcoin Çin'in Amerika'ya karşı uygulamış olduğu bir finansal silah. Ayrıca Peter Thiel yaptığı açıklamalarda Amerika'nın buna karşı kesinlikle önlem alması gerektiğini savundu. Peter Thial'in bu piyasada bu kadar etkin birisiyken neden bu tarz açıklamalar yaptığı da merak konusu oldu. Tabii ki bu açıklamalar sadece Peter Thiel

İlgili İçerik

Potansiyeli Oldukça Yüksek

Caizcoin 999.999.999 token ile fon toplayacak. Seçkin hedef kitlesine uygun bir şekilde düzenlenen Caizcoin’in en büyük artılarından bir tanesi de getiri potansiyelinin oldukça yüksek gösterilmesi ve bunun yanı sıra yapılacak olan işlemlerin saniyeler içinde gerçekleşecek olması. Yani Caizcoin oldukça iddialı bir şekilde geliyor diyebiliriz. Eğer beklenen yatırımcı sayısına ulaşıldığı vakit de getirisinin kısa süre içinde oldukça yüksek olması bekleniyor. Tüm bunların yanı sıra Caizcoin sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve derneklerle de iş birliğinde olacak ve bu kurumlara belirli vakitlerde yardım düzenleyecek. Bu sebeple Caizcoin sadece İslam alemi için aynı zamanda birçok kişinin de oldukça öveceği ve yatırım yapacağı bir kripto para çeşidi olabilir.