• BITCOIN/TL
  2091474,286
  % -3,89
 • ETHEREUM/TL
  102791
  % -3,14
 • RIPPLE/TL
  17.15
  % -4,17
 • BITCOIN CASH/TL
  15648.41,469
  % -5,43
 • LITECOIN/TL
  2719.79
  % -3,65
 • COSMOS HUB/TL
  274.45
  % -4,82
 • CARDANO/TL
  15.51
  % -6,14
 • TETHER/TL
  32.55
  % -0,11

Bitcoin Finansal Silah Olabilir

Bitcoin Finansal Silah Olabilir

Bu söylem Paypal’ın kurucusu olan Peter Thiel’a ait. Thiel’in büyük bir kripto para yatırımcısı ve destekçisi olduğu biliniyor. Peter’e göre Bitcoin Çin’in Amerika’ya karşı uygulamış olduğu bir finansal silah. Ayrıca Peter Thiel yaptığı açıklamalarda Amerika’nın buna karşı kesinlikle önlem alması gerektiğini savundu. Peter Thial’in bu piyasada bu kadar etkin birisiyken neden bu tarz açıklamalar yaptığı da merak konusu oldu. Tabii ki bu açıklamalar sadece Peter Thiel tarafından yapılmıyor. Bitcoin’in finansal bir silah olduğunu düşünen birçok kişi var. Bu sebeple Bitcoin’e karşı bir önlem alınması da yakın bir zaman içinde gerçekleşebilir mi şu an için soru işareti. Fakat Bitcoin bu kadar güçlendikten sonra bunun etkisinin olup olmayacağı da bilinmiyor.

Bitcoin Fiyatlarında Düşüş Olacak Mı?

Ayrıca Peter Thiel daha öncesinde de Tiktok’un Amerika’da yasaklanması gerektiğini de dile getirmişti. Bilindiği üzere Peter Thiel aynı zamanda Tiktok’un Amerika değerlerinde yeri olmadığını da dile getirmişti. Bilindiği üzere Thiel aynı zamanda Facebook yönetim kurulunda da yer alıyor. Tüm bunların neticesinde Paypal’ın da Bitcoin ve diğer kripto paraların yatırımı için bir araç olması da ilginç bir detay. Belki de yakın zaman içinde Paypal bu kripto paraların yatırım aracı olmaktan da çekilebilir bunu zaman gösterecek.

Bitcoin Piyasası Nasıl İşliyor?

2008 de yaşanmış olan krizi akabinde Satoshi Nakamato isimli kişi uçtan uca elektronik olarak sağlanabilen ödeme sistemi olarak bilinmekte olan Bitcoin ile ilgli olarak yazılarını yayınladılar. Bitcoin merkezsizleştirilmiş olarak kullanılmakta olan, üçüncül olarak müdahalelere karşı olarak korumalı sanal para birimi şeklinde ortaya çıkmıştır. 2009 senesinde herkese açık ağ şeklinde kullanıma başlandı. Akabinde Bitcoin, ilk başarılı sanal para şeklinde "1. nesil blockchain" olarak nitelendirildi. Dağınık olarak

İlgili İçerik

Peki Bitcoin’e karşı sadece Thiel’in değil birçok kişinin bu kadar cephe almasından sonra Bitcoin fiyatlarında bir düşüş bekleniyor mu sorusunun cevabı şu an için hayır. Tam aksine birçok uzmana göre Bitcoin 2021 yılında oldukça yükselecek. Şu an içi 55-60 bin dolar karşılığı bulunan Bitcoin’in 2021 sonuyla birlikte 400 bin dolar seviyesine gelmesi bekleniyor. Önlemler alınacak mı alınırsa Bitcoin düşüş yaşayacak mı bunların hepsini zaman gösterecek.