• BITCOIN/TL
  1911479,580
  % 1,87
 • ETHEREUM/TL
  103123
  % 1,50
 • RIPPLE/TL
  16.27
  % 9,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12324.34,395
  % 7,70
 • LITECOIN/TL
  2288.28
  % 1,76
 • COSMOS HUB/TL
  203.4
  % 3,78
 • CARDANO/TL
  13.62
  % 3,96
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,23

Bu Kripto, Piyasanın Sessizce Yükseleni Olarak Dikkat Çekiyor

Bu Kripto, Piyasanın Sessizce Yükseleni Olarak Dikkat Çekiyor

Kripto piyasası 2021’de sıçramalar ve sınırlarla yükseldi ve bu da yatırımcıları yüksek beklentilerle karşı karşıya bıraktı. Bitcoin, kripto para piyasasını çok kısa bir süre içinde 3 trilyon ABD dolarını aşan yeni zirvelere çıkardığı için geçen yıl yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Diğer birçok altcoin, birbiri ardına yükseliş fiyat rallileri sergileyerek su yüzüne çıktı.

Çok kısa bir süre içinde Terra LUNA; Shiba Inu, Dogecoin, Litecoin ve diğerleri gibi diğer popüler kriptoları geçerek ilk 10 kripto para birimi arasında yer aldı. Ancak ani kripto uykusu, piyasayı büyük ölçüde etkiledi ve Terra’yı da beraberinde getirdi. Ancak olağanüstü piyasa performansı, uzmanların sessizce bir sonraki kripto kralı olma yeteneğine sahip olup olmadığını tahmin etmelerini sağlıyor.

Terra neden yükseliyor?

Coinmarketcap’a göre, Terra’nın (LUNA) mevcut piyasa değeri 64,97 ABD Doları olup, son 24 saatte neredeyse %25,13’lük bir artışa işaret ediyor ve neredeyse tutarlı bir şekilde piyasadaki en büyük 9. kripto para birimi konumunu koruyor. Terra’yı teknik bir bakış açısıyla tanımlamak gerekirse, fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat sabitlenmiş sabit paraları kullanan bir blok zinciri protokolüdür. Terra, fiat para birimlerinin fiyat istikrarını ve geniş çapta benimsenmesini Bitcoin’in sansür direnciyle birleştirmeyi hedefliyor ve hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler sunuyor.

Karlardaki kripto kıtlığının ortasında, LUNA tokeni konumunu oldukça sağlam tuttu. Uzmanlar, Terra’nın su üstünde kalabilmesinin ve kendi menzilini koruyabilmesinin birçok nedeninden birinin, Luna Foundation Guard’ın (LFG) oluşumu ile birlikte akıllı telefonlar için bir metaverse oyunu olan RoboHero’nun piyasaya sürülmesinden kaynaklandığına inanıyor. LUNA jetonu. Binance de LUNA’nın borsaya entegrasyonunu tamamladı ve altcoin için mevduatları etkinleştirdi. Şu anda LUNA, rüzgarı olumlu yönde ilerlediği için henüz yavaşlama işareti göstermiyor. Kripto analistleri, yakında piyasanın LUNA token fiyatında 100 ABD Dolarına kadar yükselen bir artışa tanık olacağına inanıyor.

Terra’ya yatırım yapmalı mısınız?

LUNA’nın fiyatındaki artış birkaç faktöre bağlanabilir. Öncelikle Terra, Ethereum’a karşı ciddi bir rakip. Yatırımcıları DeFi ekosistemine çekmek için teşvikler sundu ve UST’ye olan talebi artırdı. Ancak Terra, teşvikler kuruduktan sonra bile büyümeye devam edecek. ETH, en büyük DeFi protokolüne sahip olabilir, ancak Terra ekosistemi, bu kadar kısa bir süre içinde zaten üzerine kurulu 13 DeFi protokolüne sahiptir. Terra’nın yükselebileceği bir diğer önemli faktör de yanma mekanizmasıdır. Topluluk havuzundan LUNA jetonlarını yakmanın amacı, varlığın kıtlığını yaratmak ve fiyatını artırmaktı.

Şimdiye kadar, Terra kripto pazarında büyük adımlar attı. Piyasa oynaklığı bazı yatırımcılar için bir sorun olabilir, ancak herhangi bir dijital para biriminin temel özelliğidir. Terra kesinlikle belli başlı kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip. Meta verinin artan popülaritesi ile birlikte şu anda Terra’nın daha da büyümek için kapsamı var.