• BITCOIN/TL
  2182936,212
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  113815
  % -1,75
 • RIPPLE/TL
  20.72
  % 5,36
 • BITCOIN CASH/TL
  12220.81,153
  % -2,84
 • LITECOIN/TL
  2411.23
  % 1,21
 • COSMOS HUB/TL
  206.41
  % -0,18
 • CARDANO/TL
  13.75
  % -1,54
 • TETHER/TL
  32.86
  % -0,22

Bitcoin’in 25 Bin Dolar Altına Düşeceğini Gösteren 3 Faktör

Bitcoin’in 25 Bin Dolar Altına Düşeceğini Gösteren 3 Faktör

BTC son iki günde %20 düştü ve şu anda marjinal olarak 25.000 doların üzerinde işlem görüyor. Tokenin piyasa değeri de 500 milyar doların altına düştü.

BTC’nin son kayıpları aşırı ısınan ABD enflasyon verileri tarafından tetiklenirken, diğer olumsuz göstergelerin bir karışımı hafta sonu boyunca keskin satışlara neden oldu.

Artan enflasyonun şimdi ABD Federal Rezervi tarafından bu hafta beklenenden daha büyük bir faiz oranı artışını teşvik etmesi ve BTC için daha fazla ters rüzgar yaratması bekleniyor.

DeFi alanındaki sorun, büyük oyuncu Celsius’un ciddi bir likidite sıkışıklığı nedeniyle para çekme işlemlerini askıya alması nedeniyle kripto duyarlılığını da kötüleştirdi.

Enflasyon Verileriyle Birlikte Bitcoin 31 Bin Doları Geçti

Bitcoin, 31 bin dolar civarında işlem gördü ve Cuma gününden itibaren marjinal bir şekilde yükseldi ancak yine de dar aralığının içinde. Mayıs ayının başından bu yana, yatırımcılar enflasyonun gidişatı ve küresel ekonomi ile ilgili net göstergeler beklerken Bitcoin, günün olaylarına bağlı olarak bu seviyenin biraz üzerinde ve altında dalgalandı. Bitcoin 31 bin doların üzerinde kalır mı? Öte yandan kripto yatırımcıları, Vladimir Putin'in herhangi bir Batılı uzun menzilli roket sistemi

İlgili İçerik

BTC tüccarları enflasyon arttıkça Fed’den korkuyor

Bu hafta ekonomik olayların ön saflarında yer alan FED’in 14 Haziran’da başlayacak iki günlük toplantısı var. Yüksek enflasyon rakamları ışığında, merkez bankasının faiz oranlarını ne kadar yükseltmek istediğine odaklanılacak.

Borsa operatörü CME Group’tan gelen veriler, yatırımcıların %76’sının bu hafta 75 baz puanlık bir artışla fiyatlandırdığını ve faiz oranlarını pandemi öncesi seviyelere yaklaştırdığını gösteriyor.

Hareketin, likidite koşullarını sıkılaştırmaya işaret ettiği göz önüne alındığında, kripto piyasaları için son derece düşüşlü olması bekleniyor. Aynı zamanda yaklaşan bir ekonomik şoktan korkan bir Fed’i de yansıtıyor.

DeFi kayıpları Ethereum’u etkiler mi?

DeFi alanı, Celsius’un son zamanlarda para çekme işlemlerini askıya almasıyla vurgulanan ciddi bir likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya görünüyor.

Sıkıntı, Ethereum’da panik satışına neden olan Lido Staked Ethereum’un (stETH) sabitlenmesinden kaynaklanıyor. İkinci en büyük kripto para birimindeki kayıplar, BTC’deki kayıplardan çok daha ağır bastı.

Celsius’un askıya alınması, ETH’deki kayıplarla birleştiğinde DeFi alanında yaygın satışlara neden oldu. Bu, kripto piyasasına yönelik duyarlılığı kötüleştirdi ve BTC fiyatlarını da etkiledi.